Vilniaus oro uosto rekonstrukcija atneša svarbius eismo pokyčius

Vilniaus naujienos

Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos darbai tęsiasi, o tai reiškia svarbius eismo pokyčius oro vartų prieigose. Nuo balandžio 29 dienos visam laikui bus uždaromas pandusas, kuris leido automobiliams privažiuoti prie išvykimo terminalo antrame aukšte. Keleivius ir jų lydinčius asmenis nuo šiol priims naujos „Kiss and Fly“ zonos, įrengtos PC ir P3 aikštelėse, kur trumpalaikis stovėjimas bus nemokamas iki 15 minučių.

Nauji sprendimai keleivių patogumui

Šios permainos yra dalis didesnio plano. „Kitąmet atidarysime naująjį išvykimo terminalą, kurio pralaidumas padidės nuo 1200 iki 2400 keleivių per valandą. Parkavimo aikštelių ir eismo schemos pertvarka užtikrins sklandų naujojo terminalo pasiekimą ir efektyvų transporto srautų valdymą“ – teigia Arnas Dūmanas, Lietuvos oro uostų infrastruktūros plėtros departamento vadovas.

Eismo schema ir parkavimas perėjimo laikotarpiu

Eismo pertvarkymo metu, keleiviai atvykstantys savo transportu, bus nukreipiami į ilgalaikio parkavimo vietas ar kitas trumpalaikio sustojimo zonas. Oro uostas išlieka lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, o senuoju pandusu, anksčiau vedusiu prie terminalo, galės naudotis tik specialias leidimų formas pateikę keleiviai ir oro uosto tarnybos.

Intensyvūs darbai ir naujovės

Transporto prieigų rekonstrukcijos projektas, kuris turėtų būti užbaigtas 2024 m. spalio mėnesį, apima ne tik parkavimo zonų išplėtimą iki 17 tūkst. kv. m., bet ir apšvietimo, dangų atnaujinimą, naujų stoginių įrengimą bei elektromobilių įkrovimo stoteles. Visa tai skirta padidinti transporto pralaidumą ir pagerinti keleivių patirtį.

Laikini nesklandumai ir būsimos naudos

Nors rekonstrukcija atneša tam tikrų nepatogumų, ilgalaikėje perspektyvoje ji žada gerokai pagerinti infrastruktūrą ir keleivių patirtį Vilniaus oro uoste. Visiems, planuojantiems atvykti į oro uostą automobiliu, rekomenduojama iš anksto pasitikrinti naujausią informaciją apie eismo tvarką ir parkavimo galimybes.

Lietuvos oro uostai ir toliau informuos visuomenę apie vykstančius darbus ir eismo organizavimo pokyčius, ypač prieš pradedant trečiąjį ir paskutinį prieigų rekonstrukcijos etapą, kuris numatytas birželio 3 dieną. Visi keitimai bus skirti užtikrinti sklandų ir patogų keleivių aptarnavimą naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale.

Pagal madeinvilnius.lt pranešimą
Foto Fatima Garcia