„Slaptieji pasaulio tekstai“ paskaitų ciklas Nacionalinėje bibliotekoje

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje startuoja intriguojantis viešų paskaitų ciklas „Slaptieji pasaulio tekstai“, skirtas atskleisti ezoterizmo istorijai itin svarbius tekstus. Šios paskaitos – tai puiki proga išsamiai pažinti slaptąsias žinias, kurios laikui bėgant tapo kultūros ir mąstymo dalimi.

Klausytojai turės galimybę gilintis į įvairių epochų tekstus, kurie ne tik formavo ezoterizmo mokslus, bet ir turėjo reikšmingą įtaką visuomenės raidai. Diskusijose bus siekiama atsakyti į klausimus, kodėl tam tikri tekstai užima svarbią vietą kultūros paveldėje ir kaip jie sąveikauja su kitomis sritimis: menu, politika, mokslu bei religija.

Paskaitų metu bus pateikiami ir istoriniai kontekstai, aiškinama, kokiomis socialinėmis aplinkybėmis šie tekstai atsirado ir kokią įtaką padarė šiuolaikinei mąstysenai. Lektorių, atstovaujančių įvairias mokslines disciplinas, pranešimai leis iš naujo įvertinti ezoterizmo fenomeną – kaip sudėtingą ir įvairiapusiškai interpretuojamą kultūros dalį.

Pirmojo susitikimo tema – „Corpus Hermeticum: tekstai, kontekstai, tikėtinos ištakos ir reikšmingos įtakos“. Ši paskaita įvyks vasario 22 d., 18 val., Valstybingumo erdvėje, II a. Įvadinę paskaitą ves dr. Rasius Makselis iš Lietuvos kultūros tyrimų instituto. Jo pranešimas atvers Hermio Trismegisto, legendinio autoriaus, kuriam priskiriamas Corpus Hermeticum, paslaptis. Bus aptartas šio tekstų rinkinio turinys, kilmė, autoriai, cirkuliacijos istorija bei įtaka skirtingoms kultūros sritims.

Renginių ciklą organizuoja Lietuvos ezoterizmo studijų grupė prie Lietuvos religijotyrininkų draugijos kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Kviečiame visus, besidominčius slaptosiomis žiniomis ir jų poveikiu mūsų kultūrai, dalyvauti šiose unikaliose paskaitose.
Numatomos paskaitos:

Kovo 7 d. Senovės Egiptas ir Toto knyga, dr. Tadas Rutkauskas
Kovo 21 d. „Evangelija pagal Tomą“, dokt. Gražina Kelmelytė-Ratniece
Balandžio 4 d. „Picatrix“, dokt. Ina Kiseliova-El Marassy
Balandžio 18 d. „Sefer ha-zohar“, doc. dr. Aušra Pažėraitė
Gegužės 9 d. Heinricho Kornelijaus Agrippa’os „De occulta philosophia“, dr. Laima Bucevičiūtė
Gegužės 16 d. Rozeinkreicerių manifestai „Fama Fraternitatis“ ir „Confessio Fraternitatis“, prof. dr. Gintautas Mažeikis
Rugsėjo 5 d. Helenos P. Blavatskajos „Slaptoji doktrina“, prof. dr. Audrius Beinorius
Rugsėjo 19 d. Aleisterio Crowley’io „Liber AL vel Legis“, dokt. Adas Diržys
Rugsėjo 26 d. Carlos’o Castanedos „Don Chuano mokymas“, dr. Eglė Aleknaitė
Spalio 3 d. Antono Szandoro LaVey’aus „Šėtono biblija“, prof. dr. Milda Ališauskienė
Spalio 17 d. H. P. Lovecrafto „Necronomicon“, dr. Skaidra Trilupaitytė, dokt. Adomo Žudžio audiovizualinis performansas

Pagal lnb.lt
Foto Dom Fou