Vilniuje atidarytas naujas skrydžių simuliatorius: šiuolaikinė pilotų rengimo aikštelė

Vilniaus naujienos

Naujas skrydžių simuliatorius, kuris buvo atidarytas Vilniuje, žada pakeisti būsimų pilotų mokymą Lietuvoje ir už jos ribų. Iniciatyva, įgyvendinta bendradarbiaujant su viena pirmaujančių ACMI (lėktuvų su įgula nuomos, techninės priežiūros ir draudimo) paslaugų teikėjų „Avion Express“ ir tarptautine pilotų mokymų įmone „BAA Training“, simbolizuoja naują etapą aviacijos pramonėje.

Šis modernus Airbus A320 CEO/NEO realaus skrydžio simuliatorius leis „Avion Express“ pilotams efektyviai tobulinti savo įgūdžius, o „BAA Training“ taps vienu iš pirmaujančių nepriklausomų pilotų rengimo centrų Europoje. Simuliatoriaus naudojimo planas numato 6000 valandų metinį intensyvumą, o likusį laiką jis bus prieinamas ir kitiems besimokantiems pilotams.

Šis simuliatorius atvyksta į rinką itin laiku, nes tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) prognozuoja, kad per artimiausius du dešimtmečius reikės nuo 500 iki 600 tūkst. naujų pilotų. Darius Kajokas, „Avion Express“ generalinis direktorius, pabrėžia, kad ši investicija yra strategiškai svarbi ilgalaikėms avialinijų plėtros ambicijoms, leidžianti efektyviai ruošti naujas piloto kartas ir tobulinti esamų įgūdžius.

Marijus Ravoitis, „BAA Training“ generalinis direktorius, taip pat pabrėžia simuliatoriaus svarbą, teigdamas, kad jis sustiprins įmonės pozicijas aviacijos mokymų rinkoje ir užtikrins aukščiausios kokybės mokymo paslaugas klientams. Jis minėjo, kad „BAA Training“ turi pilotų ruošimo centrus ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Prancūzijoje bei Vietname, o naujasis simuliatorius taps svarbiu įrankiu mokymų arsenale.

Be to, šis simuliatorius yra dalis platesnio „BAA Training“ plėtros plano, kuris apima naujos bazės atidarymą Ispanijoje ir naują pilotų rengimo programą „Pilot Runway“. Ši programa, įgyvendinama kartu su „Avion Express“ ir kitomis „Avia Solutions Group“ priklausančiomis bendrovėmis, ne tik suteiks būsimiems pilotams finansavimą, bet ir garantuos darbo vietas po mokymų baigimo, tokiu būdu mažindama riziką ir didindama mokymų patrauklumą.

Atidarymas Vilniuje neabejotinai padidins šio miesto reikšmę kaip svarbaus aviacijos mokymų centro Europoje, prisidėdamas prie visos pramonės augimo ir inovacijų.

Parengta pagal aviasg.com
Foto Westwind Air Service