Lietuvos mokslininkai pastebėti prestižinio mokslo leidinio „Nature“

Lietuvos naujienos/Mokslas/Vilniaus naujienos

Prestižinis mokslui skirtas leidinys „Nature“ pasveikino Lietuvą su dvidešimtmečiu Europos Sąjungoje (ES) ir išsamiai įvertino šalies mokslinius siekius. Straipsnyje „Lietuvos gyvybės mokslų kraštovaizdžio apžvalga“ („A snapshot of Lithuania’s life-sciences landscape“) ypač išskirtas Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centras (GMC) ir jo mokslininkų darbai.

Vilnius ne tik pabrėžiamas kaip vienas didžiausių biotechnologijų centrų Europoje, bet ir VU GMC, kaip institucija, atlieka svarbų vaidmenį regione. GMC partnerystė su Europos molekulinės biologijos laboratorija (EMBL) ir kitomis tarptautinėmis mokslo institucijomis yra vienas iš ryškiausių pavyzdžių, kaip Lietuva integruojasi į pasaulinį mokslo bendruomenės tinklą.

Straipsnyje ypatingai paminėti prof. Virginijus Šikšnys ir prof. Saulius Klimašauskas, kurie yra gerai žinomi dėl savo novatoriškų tyrimų CRISPR-Cas sistemoje, kurie padėjo atverti naujas galimybes genetikos mokslui. Tuo tarpu jaunasis biochemikas dr. Stephenas Knoxas Jonesas, dirbantis GMC, buvo apdovanotas 1,2 milijono eurų Europos mokslo tarybos (ERC) dotacija pradedantiesiems mokslininkams. Interviu „Nature“ jis pasidalijo įžvalgomis, kodėl savo karjerą nusprendė tęsti Lietuvoje, o ne kitur.

Lietuvos biotechnologijų sektorius išskiriamas kaip vienas iš aktyviausių pasaulyje. Remiantis Tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, šalis užima trečią vietą pasaulyje biotechnologinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros investicijų srityje, nusileisdama tik Belgijai ir Šveicarijai.

„Nature“ straipsnis ne tik pabrėžia Lietuvos pasiekimus mokslo srityje, bet ir demonstruoja, kaip šalis tampa svarbiu žaidėju tarptautinėje biotechnologijos arenos.

Pagal vu.lt
Foto Girl with red hat