Vilniuje naujas turizmo informacijos centras

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Vilniaus turizmo informacijos centras (TIC), pasitinkant pavasarį, įkūrė naujas patalpas adresu Pilies g. 7, kad dar geriau aptarnautų miesto svečius ir gyventojus. 2022 metais centro duris kirto daugiau nei 54 tūkst. lankytojų – tai net 20 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Statistikos duomenimis, didžiąją lankytojų dalį, apie 74 proc., sudarė užsieniečiai, dažniausiai atvykstantys iš Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos.

Į pagalbą – dirbtinis intelektas

Naujasis TIC pristato modernius sprendimus – įvairias turizmo paslaugas, pramogas, ekskursijas bei kultūrinius renginius. Centre įdiegta naujovė – virtualus asistentas, kuris, remdamasis dirbtiniu intelektu, lankytojams pateiks personalizuotus kelionės maršrutus.

Vaikų užimtumas – kūrybinė veikla

Vaikams naujajame turizmo informacijos centre taip pat numatyta veikla. Jie galės dalyvauti interaktyvioje veikloje, kurdami meno kūrinius ant specialių sienų, kurios puoštos Vilniaus simboliais.

Turizmo augimas ir naujos atrakcijos

Vilnių 2023 metais aplankė beveik 1,2 mln. turistų, iš kurių 69 proc. buvo užsieniečiai, o bendras turistų skaičius, lyginant su ankstesniais metais, išaugo 12 proc. Apskaičiuota, kad vienas užsienietis per dieną mieste išleidžia vidutiniškai 94 eurus, o iš viso turizmas miestui per metus atnešė apie 224 mln. eurų.

Be to, Vilnius šiemet pristatė ir naujus turistinius objektus. Atidaryti nesenai restauruoti Sapiegų rūmai, naujasis Nacionalinio muziejaus padalinys – Pilininko namas, taip pat Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus ir naujos erdvės Televizijos bokšte, pritraukiančios tiek vietinius, tiek atvykstančius svečius.

Parengta pagal govilnius.lt
Foto govilnius.lt