Technologijų gigantai „Google“ ir „Microsoft“ paskelbė apie įspūdingą pelno augimą, kuris dar kartą įrodo šių kompanijų investicijų į dirbtinį intelektą (DI) efektyvumą. Abiejų kompanijų ketvirčio finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, o akcijų kainos ženkliai išaugo po ataskaitų paskelbimo.
„Alphabet“, „Google“ patronuojanti bendrovė, pranešė apie 57 proc. pelno augimą – iki 23,7 mlrd. JAV dolerių per pirmąjį šių metų ketvirtį. Kompanija taip pat paskelbė apie savo pirmuosius dividendus, kurie sieks 0,20 JAV dolerio už akciją. „Google“ vadovas Sundaras Pichai pažymėjo, kad šį finansinį sėkmę lėmė, tarp kitų veiksnų, naujasis dirbtinio intelekto modelis „Gemini“, kuris leidžia keisti tekstą į vaizdą. „Mūsų pasirengimas kitai DI inovacijų bangai yra tvirtas, dėka mūsų pirmaujančios pozicijos DI mokslinių tyrimų ir infrastruktūros srityje“, – teigė S. Pichai.
„Microsoft“ taip pat paskelbė apie 20 proc. pelno augimą, kuris šiame ketvirtyje sudarė 21,93 mlrd. JAV dolerių. Šie rezultatai atspindi stiprų bendrovės pasirodymą technologijų rinkoje, ypač lyginant su „Meta“, kuri, kaip pranešta anksčiau, patyrė didžiulį, 200 mlrd. dolerių rinkos vertės nuostolį, susijusį su didėjančiomis išlaidomis DI investicijoms.
Šių įmonių pelno augimas ateina įdomiu metu, kai Jungtinių Valstijų ir Europos reguliavimo institucijos intensyviai tikrina pagrindinius dirbtinio intelekto rinkos dalyvius. JAV federalinė prekybos komisija sausio mėnesį pradėjo tyrimą dėl „Microsoft“, „Amazon“, „Google“, „OpenAI“ ir „Anthropic“ veiklos, siekdama nustatyti, ar jų partnerystės nepakenkė konkurencijai. Europos Komisija kovo mėnesį taip pat pradėjo atitinkamą tyrimą, susijusį su DI rizikomis, įskaitant galimus kompiuterių sukurtus giluminius klastojimus.
Vis dėlto, akivaizdu, kad „Google“ ir „Microsoft“ toliau stiprina savo pozicijas technologijų rinkoje, efektyviai naudodamos dirbtinio intelekto technologijas ne tik inovacijų kūrimui, bet ir kaip svarbų pelno šaltinį.
Pagal aljazeera.com
Foto Mitchell Luo