Tai tik pradžia: Europos vaistų agentūros 2023 m. paskelbė, kad daugiau nei 11 000 žmonių mirė po „Covid“ vakcinos!

Europos naujienos/Sveikata

Neseniai „AstraZeneca“ sprendimas atšaukti savo COVID-19 vakciną „Vaxzevria“ sukėlė didelę diskusiją visuomenėje ir socialinėse žiniasklaidos platformose. Maždaug 8 000 mirčių buvo susiję su „Pfizer“ vakcina ir 1 500 – su „AstraZeneca“. Tačiau ne visos šios mirtys yra įrodytos.

Tačiau gegužės 6 d. duomenimis, nuo 2020 m. pabaigos ES buvo suleista 664,64 mln. dozių „Pfizer“ ir „BioNTech“ skiepų.

Palyginimui, „AstraZeneca“ dozių skaičius siekia 67,18 mln.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi farmacijos milžinė tvirtino, kad jos sprendimas buvo komercinis, nes paklausa buvo nedidelė, o jos skiepai nebegaminami.

Kadaise „AstraZeneca“ vakcina, sukurta kartu su Oksfordo universiteto mokslininkais, buvo vadinama „britų mokslo triumfu“ ir, kaip manoma, išgelbėjo milijonus gyvybių pandemijos metu. Vis dėlto, pastaraisiais mėnesiais jis buvo intensyviai tikrinamas dėl reto šalutinio poveikio, sukeliančio kraujo krešulių susidarymą.

Aštuoniasdešimt vienas mirties atvejis Didžiojoje Britanijoje buvo susijęs su kraujo krešėjimo komplikacija, dėl kurios „AstraZeneca“ pateikė ieškinį teismui. Nė vienas iš jų nėra įrodytas ir yra pagrįstas pačių pateiktais pranešimais Jungtinės Karalystės vaistų priežiūros institucijai. Penkiasdešimt viena šeima šiuo metu bylinėjasi su „AstraZeneca“, teigdama, kad jos „nekokybiškas“ skiepas buvo kaltas dėl jų sužalojimų ir artimųjų mirties.Teisininkai teigia, kad sėkmės atveju kompensacija gali siekti iki 250 mln. svarų sterlingų.

Naujausi duomenys taip pat rodo, kad 168 britai jau gavo valstybės finansuojamą finansinę paramą pagal JK vakcinų žalos atlyginimo schemą.

„Pfizer“ ir „Moderna“, naudojančios inovatyvią mRNA technologiją, tapo taikiniu tiems, kurie abejoja vakcinų saugumu. Sąmokslo teorijų šalininkai klaidingai sieja šias vakcinas su širdies ligų mirtingumo didėjimu, nepaisant mokslinių duomenų, patvirtinančių jų efektyvumą ir saugumą. Kritikai, kaip Švedijos žurnalistas Peteris Imanuelsenas, ragina atšaukti šias vakcinas, remdamiesi tuo, kad kitos šalys jau atsisakė „AstraZeneca“ dėl retų, bet rimtų šalutinių reiškinių, tokių kaip trombozė su trombocitopenijos sindromu (TTS).

Šią savaitę „Pfizer“ atskleidė, kad sustabdė savo vaisto nuo retos raumenų nykimo ligos bandymus po to, kai staiga mirė vaikas.

Berniukui, kuriam buvo nuo dvejų iki ketverių metų, praėjusiais metais pritaikius vienkartinę genų terapiją, sustojo širdis.

Bendrovė „Pfizer“ tiksliai nenustatė, kas atsitiko ir ar mirtį sukėlė gydymas, vadinamas fordadistrogeno movaparvovecu.

Niujorko farmacijos milžinė teigė, kad sustabdymas leis jai ištirti mirtį, „tuo pat metu apsaugant dalyvių saugumą, kuris yra mūsų svarbiausias prioritetas“.

Pagal dailymail.co.uk
Foto Mathurin NAPOLY / matnapo