Izraelis uždarė vietinį „Al Jazeera“

Pasaulio naujienos

Izraelio valdžios institucijos uždarė vietos „Al Jazeera“ biurus, remdamosi saugumo sumetimais ir vykdydamos naujus įstatymus, kurie leidžia nutraukti tinklo veiklą šalyje. Šis sprendimas priimtas po to, kai vyriausybė balsavo už „Al Jazeera“ veiklos stabdymą, kaltindama kanalą nacionalinio saugumo grėsmių kurstymu. Ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu pavadino kanalą „kurstymo kanalu“, teigdamas, kad šis žingsnis būtinas siekiant apsaugoti šalies interesus.

Kritikai šį sprendimą įvardijo kaip „tamsią dieną žiniasklaidai“, atkreipdami dėmesį į tai, kad veiksmai įvyko vykstant nesėkmingoms netiesioginėms Izraelio ir „Hamas“ deryboms dėl ugnies nutraukimo. Buvo išreikštas susirūpinimas dėl žodžio laisvės apribojimų, susijusių su dešiniosios pakraipos vyriausybės politika. JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras taip pat kritikavo šį sprendimą, ragindamas Izraelio vyriausybę jį atšaukti.

„Al Jazeera“ tinklas atmetė kaltinimus, teigdamas, kad kaltinimas „kelti grėsmę Izraelio saugumui“ yra „pavojingas ir absurdiškas melas“. Tinklas pridūrė, kad šie veiksmai kelia pavojų žurnalistams ir pažeidžia teisę gauti informaciją.

Tinklo uždarymas vyko tuomet, kai Izraelio valdžia uždraudė užsienio žurnalistams patekti į Gazos ruožą, kad jie galėtų pateikti savo reportažus apie „Hamas“ išpuolius ir Izraelio karinę operaciją.

Pagal theguardian.com