Kuo svarbi gegužės 9 -oji?

Europos naujienos/Istorija
  1. Europos diena – švenčiama siekiant paminėti 1950 m. gegužės 9 d. paskelbtą Šumano deklaraciją, kuri laikoma Europos Sąjungos susikūrimo pradžia. Šumano deklaracija pasiūlė sujungti Vakarų Europos šalių anglies ir plieno gamybą, siekiant ekonominio bendradarbiavimo ir taikos užtikrinimo.
  2. Norvegijos karaliaus Couronimo diena – Norvegijos karalius Haraldas V buvo karūnuotas 1991 m. gegužės 9 d. Tai svarbi diena Norvegijoje,žyminčia monarchijos tęstinumą.
  3. Juodkalnijos nepriklausomybės diena – 2006 m. gegužės 21 d. Juodkalnija surengė referendumą dėl nepriklausomybės nuo Serbijos ir Juodkalnijos sąjunginės valstybės, tačiau oficiali nepriklausomybės paskelbimo diena yra gegužės 9 d., kai buvo paskelbti oficialūs rezultatai.
  4. Gegužės 9 d. vyks Europos egzaminas. Europos egzaminas – tai trumpa, nuotaikinga ir įdomi žinių apie Europos Sąjungą viktorina, skirta paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo!

Šiais metais į Europos egzaminą kviečiama šūkiu „Išspręsk, o tada švęsk!“, kadangi švęsti tikrai turime ką: 2024 m. sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Europos Sąjungos, birželio 9 d. eisime balsuoti Europos Parlamento rinkimuose ir, kaip ir kasmet, gegužės 9 d. minėsime Europos dieną! Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

Foto Vitolda Klein