Pirmasis Europoje „vėžio konsultacijų kabinetas“

Europos naujienos/Sveikata

Europa žengia pirmyn kovoje su vėžiu. Lietuvoje startuoja unikali iniciatyva – pirmasis visoje Europoje „vėžio konsultacijų kabinetas“. Ši iniciatyva skirta skatinti visuomenės supratimą apie vėžio prevenciją, ankstyvą diagnostiką ir gydymo galimybes. Atkreiptinas dėmesys, kad 40% vėžio atvejų galima išvengti, jei laikomasi sveikesnio gyvenimo būdo ir ligos nustatomos ankstyvoje stadijoje.

Iniciatyva, kurią remia Europos Sąjunga, kviečia gyventojus ne tik daugiau sužinoti apie vėžį, bet ir aktyviai dalyvauti jo prevencijoje. „Konsultacijų kabinetas“ keliaus po Lietuvą, o jo metu susitikimuose gyventojai galės tiesiogiai bendrauti su mokslininkais, medikais ir patiems sergantiesiems.

Renginio pradžioje, 13:30 val., Vinco Kudirkos aikštėje, Vilnius, sveikinimo žodį tars šie garbingi svečiai:

  • Virginijus Sinkevičius, Europos Komisijos narys,
  • Vytenis P. Andriukaitis, buvęs Europos Komisijos narys,
  • prof. Sonata Jarmalaitė, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus pavaduotoja mokslui.

Taip pat renginyje dalyvaus NVI gydytojai ir mokslininkai, „Vilnius sveikiau“ specialistai bei Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovai, kurie teiks konsultacijas ir dalinsis patirtimi.

Kviečiame visus atvykti ir išgirsti, ką šie ekspertai turi pasakyti apie vėžio prevenciją, bei patirti pirmąją tokio pobūdžio iniciatyvą Europoje. Tai puiki proga gyventojams gauti vertingos informacijos ir paskatinti diskusiją apie sveikatos priežiūros tobulinimą.

Parengta pagal Goda Diečkutė,UAB Headline agency
Foto Roman Kraft