Vilniaus abiturientų iššūkis: didžioji dalis susidūrė su sunkumais per bandomąjį matematikos egzaminą

Vilniaus naujienos

Šiais metais Vilniaus, taip pat ir kitų Lietuvos miestų abiturientai susidūrė su didesniais iššūkiais, laikydami bandomąjį matematikos valstybinį brandos egzaminą. Organizacijos „Edu Vilnius“ duomenimis, egzaminą Vilniuje neišlaikė 21 proc. abiturientų, o visoje šalyje – 27,5 proc. Tai rodo, kad iššūkiai matematikoje auga, mat pernai atitinkamos skaičiai siekė 15,2 proc. Vilniuje ir 23 proc. visoje Lietuvoje, neįtraukiant sostinės.

Bandomasis matematikos egzaminas šiais metais sulaukė didesnio dalyvių skaičiaus – iš viso 9731 abiturientas, iš jų 3706 iš Vilniaus. Organizatorių teigimu, ankstesniais metais 9,3 proc. Vilniaus mokinių ir 15,4 proc. visos Lietuvos mokinių matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė. Šių metų bandomojo egzamino duomenys buvo surinkti iš 208 šalies mokyklų, iš kurių 57 yra Vilniuje. Egzaminų vertinimą atliko mokytojai, vadovaudamiesi ekspertų parengtomis instrukcijomis, o rezultatus apdorojo ir pateikė organizacija „Edu Vilnius“.

Balandžio mėnesį „Edu Vilnius“ paskelbs dvi ataskaitas mokykloms: viena ataskaita lygins mokyklų mokinių rezultatus su visos šalies vidurkiais, o kita leis mokykloms detaliai išanalizuoti kiekvieno mokinio pasiekimus pagal skirtingas uždavinių kategorijas. Bandomajame egzamine maksimalus įvertinimas buvo 60 taškų, kurie vėliau buvo konvertuoti į 100 balų sistemą. Vilniaus mokyklų vidurkis šiemet sudarė 35,6 balo, tuo tarpu kitų šalies mokyklų – 21,9 balo. Lyginant su ankstesniais metais, 2023 m. šalies vidurkis buvo 23,9 balo, o 2022 m. – 16,2 balo.

Per šių metų bandomąjį egzaminą šimtukus Vilniuje gavo 2,1 proc. mokinių, o visoje šalyje – 1,1 proc. mokinių. Tai didesnė dalis, palyginti su ankstesniais metais: 2023 m. šimtukus Lietuvoje iškovojo 1,2 proc., o 2022 m. – tik 0,8 proc. egzaminų dalyvių.

„Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė pabrėžė, kad šiemetiniai rezultatai rodo tam tikrą atsipalaidavimą matematikos mokyme, lyginant su ankstesniais metais. Bandomasis egzaminas leidžia mokiniams ir mokytojams nustatyti silpnąsias vietas ir intensyviau ruoštis tikrajam brandos egzaminui.

Pastebėta, kad šių metų bandomajame egzamine dalyvavo daugiau Vilniaus abiturientų, įskaitant tuos, kurių matematikos žinios yra silpnesnės. Tai lėmė didesnį neišlaikiusiųjų skaičių, tačiau tai taip pat suteikia galimybę mokiniams geriau pasirengti būsimam egzaminui, identifikuojant ir stiprinant silpnąsias žinias.

Parengta pagal ,,EDU Vilnius“

Photo by ThisisEngineering RAEng