Kas gali paaiškinti Tautai, kodėl krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas buvo priverstas atsistatydinti?

Vilniaus naujienos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasirinko „patį geriausią laiką“ pranešti apie korupciją ir nesąžiningą komandos elgesį. Gal jo sprendimą nulėmė jo charakterio savybės? O gal pradėjo realiau vertinti Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos pirkimus?

Kaip parodė karo veiksmai Ukrainoje, pagrindinė jų nesėkmių priežastis yra korupcija. Tragiška situacija, kai kariaujančioje šalyje tik dalis krovinių pasiekia fronto liniją. Ukrainoje vien per du mėnesius dingo 165 autovežiai su amunicija, po to kada jie kirto sieną. Juk ne veltui dar Napoleonas sakė, kad norint, jog tiekėjai karo metu nevogtų – reikia pastoviai šaudyti tiekėjus. 

Matyt, ministras, pasidomėjęs „karinių genijų“ patarimais, ėmė domėtis ir Lietuvos krašto apsaugos pirkimais.

A. Anušausko oficiali versija – korupcija krašto apsaugos sistemoje. A. Anušauskas pareiškė, kad „teko uždaryti duris kompanijoms“, bandančioms papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus. Pirkimai siekia milijardus eurų. Planuojamos išlaidos – beveik 4 milijardai eurų.

Visuomenė tris dienas laukė kol ministras įvardins pavardes ir interesų grupes, kurios kėlė ministrui įtarimus ir kokias korupcines schemas jis ten norėjo įvardinti. Tačiau Arvydas  Anušauskas tik pažėrė dviprasmybių apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje, bet kol kas nieko aiškiau nepasakė – gal yra tyrimo slaptumo apribojimai? Bet ir apie tai nekalbama…

Kiek žinome, iki šiol nepaskelbti ir nenuteisti nei būsimų tankų, nei „Boxer“ pirkimų ir kitų įtartinų korupcinių schemų dalyviai. Pinigai iki šiol negražinti biudžetui, o tiekėjų pažadai, kad viskas veiks ir galima bus iš jų šaudyti, kol kas įvykdyta tik dalinai. Taigi, laukiame STT išvadų.

Kaip ten bebūtų, bet žmonės iki šiol neišgirdo aiškių ministro argumentų ir paaiškinimų. A. Anušausko pasitraukimas buvo ypač skubus ir paslaptingas. Vis tik tikimės, kad interesų grupių tarpusavio santykių aiškinimosi eigoje pamatysime vis ryškesnį vaizdą, kas gi lėmė tokius sprendimus. Tauta laukia konkrečių korupcionierių pavardžių ir korupcijos schemų paskelbimo, o ne abstrakčių samprotavimų.

O štai oficiali premjerės versija – jinai nori jaunesnio. Suprantame ir pritariame premjerei – reikia jaunesnio ir energingesnio. Tik visai neaišku, kodėl iki šiol ministras tenkino, o dabar staiga nebetenkina premjerę.

Siūlomas į ministrus Laurynas Kasčiūnas, kuris dar neseniai Prezidentūros buvo atmestas kaip netinkamas. O kas gi dabar pasikeitė? Norime, kad būtų įvardinti visuomenei argumentai. Jo politinė karjera buvo pilna „amerikietiškų kalnelių“. Jis ne kartą buvo atleistas iš pareigų ir net narystė partijoje buvo stabdoma… Jo asmenybė figūravo ir skandale, susijusiame su „MG Baltic“ korupciniais nusikaltimais. Gal ir dabar korupcinėse schemose galimai reikia labiau patyrusio ministro?

Na, o karo belaukdami konservatoriai, toliau taško pinigus stadionams ir kitoms pramogoms, vietoje to, kad skirtų juos realiems kariuomenės pirkimams.

Tautos ir Teisingumo Sąjungos (centristų, tautininkų) pirmininkas

Petras Gražulis