Pašautas Slovakijos Premjeras Robertas Fico

Europos naujienos

Šiandien Slovakijoje, Handlovos mieste, įvyko kraupus išpuolis prieš šalies Ministrą Pirmininką Robertą Fico. Premjeras buvo nušautas ir sunkiai sužeistas per incidentą, kuris vyko per parlamento posėdį. Pasak pranešimų, išpuolyje buvo iššauti trys ar keturi šūviai, sužeidžiant premjerą į galvą ir krūtinę. Sužeistas Fico buvo nedelsiant išvežtas į artimiausią ligoninę.

Policija greitai sureagavo į incidentą ir sulaikė įtariamąjį. Incidento liudininkai bei vietos žiniasklaida teigia, kad premjero būklė yra labai sunki ir kelia grėsmę gyvybei.

Slovakijos parlamento pirmininko pavaduotojas Lubos Blaha patvirtino, kad posėdis buvo atidėtas iki atskiro pranešimo dėl įvykio. Europos Sąjungos lyderiai ir kaimyninių šalių vadovai greitai sureagavo į šią tragediją. ES Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen griežtai pasmerkė išpuolį, pabrėždama, kad smurtui neturėtų būti vietos demokratijai brangioje visuomenėje.

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova pasmerkė išpuolį kaip „brutalų ir negailestingą“, o Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas bei Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala taip pat išreiškė savo šoką ir palaikymą Slovakijos lyderiui.

Šis incidentas sukėlė didelį nerimą visoje Europoje, akcentuodamas smurto grėsmę politikos arenoje. Visos Europos bendruomenė siunčia savo mintis ir maldas Slovakijos Ministro Pirmininko sveikatai.

Parengta pagal euronews.com