Trečiadienį Marmaryje, populiarioje Turkijos maudymosi vietoje, britų turistai sukėlė paniką tarp vietinių gyventojų, kai įbrido į jūrą ir išbarstė mylimo žmogaus pelenus. Šis emocingas gestas, skirtas pagerbti mirusio giminaičio atminimą, buvo nufilmuotas ir paviešintas sporto baro „Ibrox Bar Marmaris“ socialiniuose tinkluose.
Grupė žmonių, apkabinę vienas kitą, pirmadienio rytą prie pat kranto išbarstė pelenus. Pranešama, kad šeima keliavo į Marmarį siekdama pagerbti savo giminaitį, kurio mėgstamiausia atostogų vieta buvo šis paplūdimys. Tačiau ši ceremonija sukėlė susirūpinimą tarp vietos gyventojų, kurie pranešė apie galimą vandens užterštumą sveikatos priežiūros institucijoms.
Visuomenė buvo perspėta apie galimą sveikatos pavojų, kilusį dėl pelenų paskleidimo populiariame maudymosi vandenyje. Tačiau vietos pranešimuose teigta, kad iš jūros paimti mėginiai „niekaip nesusiję su incidentu“ ir buvo „įprasto patikrinimo“ dalis. Nors kremacijos metu žūsta visi galimi sveikatai pavojingi mikroorganizmai, ši praktika Turkijoje nėra teisėta, todėl taikomi apribojimai, ribojantys pelenų įvežimą į šalį.
Vienas liudininkas, apsistojęs netoliese esančiame viešbutyje „Asda Maris“, pasakojo, kad trijuose viešbučiuose buvo apsistoję apie 40 žmonių, įskaitant draugus ir šeimos narius, kurie keliavo pagerbti mirusiojo atminimą. „Dukra paaiškino, kad mirė jos 43-ejų metų tėtis ir kad jie visi norėjo jį prisiminti palaidodami jo pelenus jūroje jo mėgstamiausiame Marmario paplūdimyje“, – sakė Paulas.
Šeimos nariai pranešė, kad leidimų gavimo procesas truko beveik dvejus metus, įskaitant leidimus iš JK oro uosto, oro linijų, Turkijos oro uosto, Turkijos vyriausybės, vietos tarybos pareigūnų, pagrindinių mečečių atstovų, Turkijos policijos ir vietos uosto valdžios institucijų.
Nors kai kurios oro linijų bendrovės leidžia keleiviams vežtis pelenus į Turkiją rankiniame bagaže, vis dar galioja apribojimai dėl to, ką žmonės gali daryti su pelenais po nusileidimo. Kremacija Turkijoje nėra teisėta ir nėra kremavimo įrenginių.
Kai Turkijoje miršta britas, Didžiosios Britanijos vyriausybė pataria surasti vietinį laidojimo paslaugų teikėją, kuris pasirūpintų laidotuvėmis ir „galėtų paaiškinti vietinę tvarką“. Turkija yra musulmoniška šalis, ir nors šalyje leidžiama laidoti nemusulmonus pagal jų pačių laidojimo papročius, kremavimas pagal islamo teisę neleidžiamas. Gedintysis taip pat gali pasirūpinti kūno pargabenimu namo.
2022 m. Hanoverio ligoninėje netyčia buvo kremuotas turkas. Turkijos piliečio Abdülkadiro Sargyno šeima buvo sukrėsta, kai ruošdamasi laidotuvėms sužinojo, kad karste guli visiškai nepažįstamas žmogus. 71 metų Sargın mirė nuo kraujavimo į smegenis Hanoverio MHH ligoninėje. Šeimos prašymu jo kūnas turėjo būti pervežtas į laidojimo įmonę, kad būtų palaidotas islamiškai. Po siaubingo atradimo ligoninės morgo praktikantas prisipažino padaręs klaidą ir sumaišęs kūnus, rašo Turkijos laikraštis „Daily Sabah“. Šeima išreiškė susirūpinimą, kodėl kūnas buvo kremuotas taip greitai po Sargino mirties, ir vietos policija pradėjo tyrimą.
Pagal dailymail.co.uk
Foto The Good Funeral Guide