Lietuvos seismologinės stotys užfiksavo žemės drebėjimą Gvatemaloje

Lietuvos naujienos

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), atliekanti Lietuvos ir gretimų teritorijų seismologinį monitoringą, ne tik stebi regioninius seisminius įvykius, bet ir fiksuoja žemės drebėjimus, įvykusius tolimuose pasaulio kraštuose. Pavyzdžiui, neseniai Lietuvos seismologinės stotys užfiksavo stiprų žemės drebėjimą Gvatemaloje, kuris įvyko gegužės 12 dieną.

Lietuvos geologijos tarnybos duomenų valdymo grupės specialistai paaiškina, kad Lietuvos stotys gali užregistruoti stiprius regioninius įvykius, kurių epicentrai nutolę daugiau nei 800 km, taip pat ir tolimus teleseisminius įvykius, kurių epicentrai yra tolimesni nei 2200 kilometrų. Dėl šios priežasties Lietuvos seismologinės stotys, esančios Paburgėje, Paberžėje, Salake ir Zarasuose, galėjo užfiksuoti ir minėtą žemės drebėjimą Gvatemaloje, kuris taip pat buvo registruotas kitose Baltijos regiono seisminėse stotyse.

Nors šie žemės virpesiai Lietuvoje nėra juntami ir nekelia jokios grėsmės žmonių saugumui, ši informacija svarbi mokslininkams, kurie analizuoja ir vertina seismologinius duomenis, siekiant suprasti žemės plutos judėjimo ypatumus ir galimybes prognozuoti tolesnius žemės drebėjimus.

Šis įvykis pabrėžia, kokia svarbi ir kaip išplėtota yra Lietuvos seismologinė stebėsenos sistema, gebanti užfiksuoti net ir tolimus geologinius įvykius, suteikiant mokslininkams vertingą informaciją globalių seismologinių procesų studijoms.

Pagal madeinvilnius.lt
Foto Colin Lloyd