Ką slepia Boria: valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos reidas J. Borisovo valdose

Lietuvos naujienos

Trečiadienį, Trakų rajone, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) inspektoriai apsilankė Jurijaus Borisovo valdose ir aptiko galimai nelegalų požeminį pastatą. Inspektoriai nurodė sklypą valdančiai bendrovei iki birželio 6 d. atidengti šį pastatą.

Inspektoriai apžiūrėjo sklypą ir rado inžinerinius įrenginius – vėdinimo bei kondicionavimo sistemas – vedančias po žeme. Tai rodo, kad po žeme gali būti įrengtas pastatas, kurio teisėtumas kelia abejonių.

„Rasti tam tikri inžineriniai įrenginiai, kurie paprastai pievose nebūna, būna susiję su pastatais. Visos tos detalės yra fiksuojamos, renkama informacija ir sklypo valdytojai šiandien sulauks privalomojo nurodymo atkasti ir tą pastatą parodyti Statybų inspekcijai, kad identifikuoti, koks tai yra pastatas, kokia jo kategorija, ar reikia jam leidimo, ar nereikia. Tik tada, kai gausime išorinius parametrus, galėsime pasakyti galutinai“, – po J. Borisovo valdų apžiūros sakė A. Stanislovaitis.

Inspektoriai patikslino, kad jie nebuvo įleisti į pastatą, per kurį galimai galima patekti į požeminį statinį.

„Į pastatą patekti nepavyko. Visi galimi įėjimai mums kol kas yra neprieinami arba po žeme, arba pastate, į kurį mes neįleidžiami“, – teigė A. Stanislovaitis.

VTPSI patarėjas Eugenijus Čiurlys teigė, kad pastatas, per kurį galimai galima patekti į įtariamai nelegalų požeminį statinį, priklauso J. Borisovui, o sklypo valdytojas – uždaroji akcinė bendrovė „Geovika“. Anot E. Čiurlio, J. Borisovas, bendraujantis su Lietuvos institucijomis per savo advokatus, yra linkęs įleisti inspektorius į pastatą.

„Savininkas (J. Borisovas) sakė, kad jis pats norėtų mus įleisti į tą pastatą, jei mes jį pakviesime į Lietuvą“, – užsiminė VTPSI atstovas.

A. Stanislovaitis sakė, kad galimai nelegalus požeminis pastatas yra maždaug 3 metrų pločio ir 300 metrų ilgio. Anksčiau skelbta, kad tai galėtų būti šaudykla, tačiau VTPSI viršininkas teigė nenorintis spėlioti pastato paskirties.

A. Stanislovaitis tikisi, kad sklypą valdanti uždaroji akcinė bendrovė „Geovika“ vykdys inspekcijos nurodymus ir atkas priėmimą prie galimai nelegalaus požeminio pastato.

„Tikiuosi, kad uždaroji akcinė bendrovė elgsis sąmoningai ir vykdys privalomuosius nurodymus, ir tokių atvejų teismų nereikės“, – dėstė inspekcijos vadovas.

VTPSI inspektorius trečiadienį į Trakų rajone esantį sklypą atlydėjo policijos pareigūnai.

Šiemet Seimo Antikorupcijos komisija pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėto statinio J. Borisovo valdose. Komisijos posėdžiuose buvo keliamos versijos, kad požeminis statinys gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Galiausiai VTPSI savo ruožtu atnaujino tyrimą dėl galimai nelegalaus požeminio statinio. Regionų administracinis teismas gegužę paliko galioti nutarimą, kuriuo aviacijos bendrovė „Aviabaltika“, įkurta J. Borisovo, pripažinta neatitinkančia Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesų. Anot teismo, kompanija bendradarbiavo su Rusijos ir Baltarusijos kariniam bei pramoniniam kompleksui priklausančiomis įmonėmis.

Parengta pagal lrt.lt