Septyni Lietuvos paplūdimiai gavo Mėlynąją vėliavą

Lietuvos naujienos/Naudinga

Šiemet septyni Lietuvos paplūdimiai pelnė tarptautinį pripažinimą ir buvo apdovanoti Mėlynosios vėliavos ženklu, kuris liudija jų švarą ir saugumą. Šį prestižinį apdovanojimą suteikia Kopenhagoje įsikūrusi Aplinkosaugos švietimo fondo tarptautinė Mėlynosios vėliavos tarybos komisija, pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija.

Mėlynosios vėliavos šiais metais iškils Neringoje esantiems Nidos, Juodkrantės ir Preilos paplūdimiams, Palangos miesto Birutės parko paplūdimiui, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės administruojamiems Balsio ežero, Žirmūnų ir Valakupių I-asis paplūdimiams. Ši apdovanojimo programa yra itin griežta, reikalaujanti aukštų vandens kokybės, aplinkosauginio švietimo, saugumo ir paslaugų prieinamumo standartų įgyvendinimo.

Norint gauti Mėlynąją vėliavą, savivaldybės ir paplūdimius administruojančios įstaigos turi atitikti daugybę kriterijų, o sertifikatas suteikiamas tik vienai vasaros sezonui. Nacionalinius kriterijus vertina Lietuvos žaliųjų judėjimo, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir kitų institucijų atstovai. Taip pat, vertinimo proceso metu į Lietuvą gali atvykti tarptautiniai ekspertai.

Mėlynosios vėliavos programa veikia daugiau nei 50-yje šalių ir šiuo metu pasaulio mastu apima daugiau nei 4000 paplūdimių. Lietuva šioje tarptautinėje iniciatyvoje dalyvauja nuo 2001 metų, ir šių metų apdovanojimai yra puikus pavyzdys mūsų šalies įsipareigojimo palaikyti aukščiausius aplinkos apsaugos ir saugumo standartus.

Jei paplūdimis neatitiks reikalavimų, Mėlynoji vėliava gali būti nuleista laikinai arba net panaikinta visam sezonui. Tai yra nuolatinių įsipareigojimų, kuriuos turi vykdyti paplūdimių administratoriai, rodiklis, garantuojantis, kad lankytojai gali mėgautis ne tik gražia, bet ir saugia aplinka.

Parengta pagal diena.lt
Foto Aaron Burden