Mokslininkų patarimas kaip tinkamai pasiskirstyti dienos veiklas

Naudinga/Sveikata

Mokslininkai iš Australijos atliko tyrimą, kuris atskleidžia, kiek laiko kasdien turėtume skiriami sėdėjimui, miegui, stovėjimui ir fiziniam aktyvumui siekiant optimalios sveikatos. Tyrimą atliko Swinburne’o technologijos universiteto Melburne ekspertas Dr. Christianas Brakenridge ir jo kolegos, o jų išvados buvo paskelbtos žurnale „Diabetologia“.

Pagal tyrimo rezultatus, optimalus laiko paskirstymas suaugusiam žmogui per dieną turėtų būti šis:

  • Sėdėti neturėtume daugiau kaip šešias valandas;
  • Miegoti reikėtų aštuonias valandas ir dvidešimt minučių;
  • Stovėti – bent penkias valandas;
  • Užsiimti intensyviu fizinio aktyvumu, pavyzdžiui, sportuoti sporto salėje ar greitai vaikščioti, – šiek tiek daugiau nei dvi valandas;
  • Atlikti lengvus fizinio krūvio darbus, tokie kaip namų ruošos darbai ar vakarienės gaminimas, – dvi valandas.

Šie nustatymai buvo išanalizuoti stebint daugiau nei 2 300 savanorių, kurių vidutinis amžius buvo 60 metų. Dėmesys buvo skiriamas tiek sveikiems asmenims, tiek sergantiems 2 tipo diabetu. Stebėjimai atlikti naudojant nedidelius, ant šlaunų nešiojamus monitorius, kurie fiksavo dalyvių fizinį aktyvumą aštuonias dienas iš eilės.

Tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, kurių sveikatos rodikliai buvo „optimalūs“, praleido žymiai mažiau laiko sėdėdami, daugiau laiko stovėdami ir buvo fiziškai aktyvesni. Sveikatos rodikliai, kaip gliukozės kiekis, insulino jautrumas ir cholesterolio lygis, buvo gerokai geresni tarp aktyviau gyvenančių asmenų.

Dr. Brakenridge pabrėžia, kad šie duomenys turėtų būti naudojami kaip rekomendacija, o ne kaip griežtas reglamentas. Svarbu, kad žmonės turėtų realistišką požiūrį į laiko paskirstymą ir rastų balansą tarp įvairių veiklų. Be to, svarbu, kad fizinis aktyvumas teiktų malonumą, o ne būtų laikomas privalomu įsipareigojimu.

Šios rekomendacijos gali padėti suaugusiems asmenims geriau planuoti savo dienas ir skatinti sveikesnį gyvenimo būdą, sumažinant sėdimą veiklą ir didinant fizinį aktyvumą. Taip pat, net jei nepavyksta visiškai laikytis šių gairių, bet koks judėjimas yra naudingas sveikatai.

Pagal dailymail.co.uk
Foto Boxed Water Is Better