Seime vyks antrasis „Model NATO“ renginys, skirtas moksleiviams

Vilniaus naujienos

Balandžio 26 d., penktadienį, Lietuvos Seimas, bendradarbiaudamas su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje, Britų taryba ir Baltijos pažangių technologijų institutu, organizuoja antrąjį „Model NATO“ renginį. Šiame tarptautiniame susitikime dalyvaus 192 moksleiviai iš 26 Lietuvos mokyklų, įskaitant valstybines, privačias bei etniškai mišrias įstaigas, taip pat moksleiviai iš naujausios NATO narės – Švedijos.

Simuliacija, kurioje moksleiviai tampa NATO lyderiais

Renginys suteikia unikalią galimybę jaunimui įsijausti į NATO šalių vadovų vaidmenis ir praktiškai pažinti, kaip veikia ši gynybos aljansas. Dalyviai atstovaus skirtingoms šalims ir bus įtraukti į realistines simuliacijas, sprendžiant saugumo klausimus įvairiais lygmenimis.

Garsūs svečiai ir patyrę moderatoriai

Renginį atidarys ir sveikinimo žodžius tars Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir Britų tarybos vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė. Be jų, „Model NATO“ susitikime dalyvaus daugiau nei dešimties NATO šalių ambasadoriai bei ambasadų atstovai.

Renginį moderuos Birmingamo universiteto (JK) tarptautinės politikos profesorius Mark Webber, turintis ilgametę patirtį NATO ir Europos saugumo klausimais. Jam talkins kiti gynybos sektoriaus specialistai, tarp jų plk. ltn. Valerijus Šerelis, plk. Vaidotas Malinionis, mjr. Alminas Sinevičius bei mjr. Kristoferis Hokinsas.

Tikslas – supažindinti jaunimą su NATO veikla

„Model NATO“ renginys ne tik padeda moksleiviams giliau pažinti NATO struktūrą ir jos veikimo principus, bet ir skatina jaunuolius domėtis tarptautiniais santykiais ir gynybos politika. Šis renginys yra puiki proga jaunajai kartai išreikšti savo požiūrius, mokytis argumentuotai diskutuoti ir spręsti sudėtingas problemas, kurios yra aktualios visam pasauliui.

„Model NATO“ Seime – tai puiki galimybė jauniems žmonėms iš Lietuvos ir Švedijos susipažinti su tarptautinio bendradarbiavimo subtilybėmis ir reikšme užtikrinant globalų saugumą. Renginys kasmet pritraukia vis daugiau dėmesio, įtvirtindamas savo svarbą kaip vieną iš pagrindinių edukacinių iniciatyvų regione.

Pagal lrs.lt