Rožinis Vilnius!

Vilniaus naujienos

Kasmetiniu reiškiniu tapęs Vilniaus šaltibarščių festivalis (angl. „Vilnius Pink Soup Fest“) šiemet žada būti dar didesnis ir spalvingesnis. Šios šventės vedliai – charizmatiškasis italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco ir žinomas Lietuvos TV laidų vedėjas bei prodiuseris Mindaugas Stasiulis.

Šventės širdis – Senamiestyje

Festivalio epicentru ir šiemet taps žavusis Tymo turgus, Senamiesčio širdyje. Šventės organizatoriai yra paruošę įspūdingą pramogą – čiuožyklą nuo Barbakano kalno, leisiančią lankytojams nusileisti tiesiai į milžinišką dirbtinį šaltibarščių dubenį.

Festivalis, kurio visiems reikėjo

„Vilniuje šaltibarščių festivalis tapo ne tik linksmo laiko praleidimo vieta, bet ir puikia proga atsipalaiduoti ir pasilinksminti“, – teigia M. Stasiulis. G. L. Demarco ir M. Stasiulis pasakoja, kad šventė sulaukia didžiulio dėmesio tiek iš lietuvių, tiek iš užsienio svečių, kurie nekantriai laukia galimybės dalyvauti šiame unikaliame renginyje.

Kostiumų šou ir šaltibarščių čempionatas

Festivalyje ypatingas dėmesys skiriamas originalumui ir kūrybiškumui – lankytojai kviečiami dalyvauti kostiumų konkurse, kuriame reikia pasipuošti šaltibarščių tema. Praėjusiais metais čiuožykla nuo Barbakano kalno sulaukė apie 170 aktyvių dalyvių, pasipuošusių įvairiausiais šaltibarščių kostiumais.

Lietuviški šaltibarščiai – pasaulyje pripažinti

Pasak „Taste Atlas“, šaltibarščiai yra pripažinti kaip skaniausia šalta sriuba pasaulyje. Ši sriuba ne tik skanu, bet ir pramogauja – pernai festivalio metu buvo suvartota rekordiškai daug šaltibarščių, o lankytojų skaičius viršijo 15 tūkstančių.

Vilnius šaltibarščių festivalis žada tapti ne tik linksmos pramogos centru, bet ir svarbiu kultūriniu įvykiu, kuris sustiprins miesto žinomumą ir pritrauks lankytojus iš viso pasaulio.

Pagal lrt.lt
Foto Anshu A