Turkija sustabdė prekybą su Izraeliu

Pasaulio naujienos

Turkija ketvirtadienį paskelbė, kad sustabdo visą prekybą su Izraeliu, reaguodama į Izraelio karines operacijas prieš „Hamas“ Gazos Ruože. Prekybos ministerijos pranešime pabrėžiama, kad eksportas ir importas tarp šalių bus nutrauktas iki tol, kol nebus užtikrintas nepertraukiamas humanitarinės pagalbos tiekimas į Gazos Ruožą.

Šis sprendimas atspindi Turkijos protestą prieš Izraelio veiksmus Gazos Ruože, kuriame, pasak tarptautinių organizacijų, susiduriama su humanitarine krize. Jungtinės Tautos ir kitos humanitarinės organizacijos įspėja, kad Gazos gyventojams gresia badas dėl apsiausties ir karinių veiksmų.

Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas reagavo į Turkijos veiksmus, apkaltindamas Turkijos prezidentą Recep Tayyip Erdoğaną susitarimų pažeidimu ir prekybos blokavimu. Šie įvykiai rodo dar vieną rimtą šalių santykių pablogėjimą. Jau anksčiau šiais metais, balandį, Turkija buvo pradėjusi riboti eksportą į Izraelį.

Konfliktas tarp Izraelio ir „Hamas“ prasidėjo spalio 7 dieną po „Hamas“ surengto išpuolio prieš Izraelį, kurio metu žuvo 1 170 žmonių. Izraelis, siekdamas sunaikinti „Hamas“, pradėjo masinę karinę operaciją Gazos Ruože. Pasak Gazos sveikatos apsaugos ministerijos, per šią operaciją žuvo mažiausiai 34 596 žmonės.

Per konfliktą „Hamas“ taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, iš kurių 129, pagal Izraelio duomenis, tebėra Gazos Ruože. Šios įtemptos geopolitinės įvykių raidos atspindi augantį tarptautinį spaudimą siekiant rasti sprendimą humanitarinei krizei ir užkirsti kelią tolesnei eskalacijai regione.

Pagal lrt.lt
Foto Fatih Yürür