Vilniuje vyks jubiliejinis Vilniaus Emalio Bienalės meno atidarymas

Vilniaus naujienos

Balandžio 25 dieną, 18 valandą, Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ kviečia visus į dešimtosios tarptautinės Vilniaus emalio meno bienalės „Vilnius 2024“ atidarymo šventę. Ši bienalė, kuri vyksta kas dvejus metus, yra vienintelis Baltijos šalyse rengiamas profesionalus emalio meno įvykis.

Parodoje savo kūrinius pristatys 38 autoriai iš Japonijos, Estijos, Venesuelos, Prancūzijos, Latvijos, Izraelio, Lietuvos ir Sakartvelo. Lankytojai galės pamatyti daugiau nei 60 įvairiomis emaliavimo technikomis sukurtų darbų, kurie buvo atrinkti dėl jų išskirtinumo ir novatoriškumo.

Šių metų bienalės tema yra „Šedevras“. Parodoje bus pristatyti darbai, kurie ne tik buvo nominuoti tarptautinių vertinimo komisijų prizams, bet ir perteikia emalio meno įvairovę ir galimybes. Bienalės kuratoriai – juvelyrė Marytė Dominaitė ir menotyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė – pabrėžia šiuolaikinio emalio meno tradicijų tęstinumą ir inovacijas.

Viena iš ryškiausių parodos akcentų bus emalio instaliacija „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas“, sukurta minint Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Tai kolektyvinis kūrinys, sukurtas iš 700 originalių emaliu dengtų vario plokštelių, kuriame dalyvavo įvairių amžiaus grupių vilniečiai ir miesto svečiai. Instaliacija simbolizuoja bendruomeniškumą ir kūrybinę dvasią.

Po Vilniaus, bienalės darbai bus pristatyti Taline, Estijoje, Siguldos kultūros centre Latvijoje ir Panevėžio miesto dailės galerijoje, leisiantys emalio meno mėgėjams iš įvairių šalių susipažinti su šia unikalia meno forma.

Bienalės organizatoriai yra Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ ir „Auksakalių gildija“, o pagrindinė rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė. Projektas vykdomas pagal savivaldybės „Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių“ programą.

Visus menininkus, meno gerbėjus ir kultūros entuziastus kviečiame dalyvauti šiame išskirtiniame renginyje, kuris švies emalio meno žavesį ir jo galimybes atspindėti visuomenės vertybes bei istoriją.

Pagal menonisa.lt
Foto Dan Farrell