Tragiškas įvykis Jungtinėje Karalystėje sukėlė aštrias diskusijas apie migracijos politiką ir jos pasekmes. Anicet Mayela, 40 metų prieglobsčio prašytojas iš Kongo, kuris Jungtinėje Karalystėje praleido daugelį metų bandydamas įsitvirtinti ir kovodamas už teisę likti šalyje, neseniai prisipažino išžaginęs 15 metų mergaitę. Šis nusikaltimas įvyko po to, kai jo deportacija buvo atidėta dėl „Air France“ lėktuvo įgulos intervencijos, kuri sustabdė jo repatriacijos skrydį.
Mayela, kuris anksčiau dalyvavo protestuose prieš imigrantų sulaikymą ir ne kartą viešai pareiškė, kad „migrantai nėra nusikaltėliai“, buvo laikomas Campsfield House sulaikymo centre. 2005 m. gegužės mėnesį jo deportacijos skrydis buvo sustabdytas, kai kilo teisinės diskusijos apie jo žmogaus teises ir sąlygas, kuriomis buvo sulaikytas.
Teisės šalininkai ir kai kurie visuomenės nariai tuomet įsikišo, manydami, kad Mayela neturėtų būti deportuotas dėl galimai žalingų jo patiriamų sąlygų sulaikymo centre. Tačiau po tragiško įvykio, kai jis pripažino kaltę dėl jaunos mergaitės išžaginimo, kilo didelis viešas nepasitenkinimas ir kritika, kuri kėlė abejones dėl sprendimų teisėtumo ir veiksmingumo, susijusio su tokių asmenų likimu šalyje.
Vidaus reikalų ministrui Jamesui Cleverly ir kitiems vyriausybės atstovams šis atvejis tapo signalu, kad reikia peržiūrėti, kaip sprendžiami deportacijos atvejai ir kaip vertinami imigrantų teisiniai pagrindai likti šalyje. Buvo pabrėžta, kad šis atvejis „kelia rimtus klausimus“, susijusius su teisinio proceso tvirtumu ir pasekmėmis, kurias gali sukelti klaidingi sprendimai migracijos politikoje.
Nuo šio įvykio buvo imtasi svarstyti griežtesnes kontrolės priemones ir būtinumą iš naujo apsvarstyti, kaip sprendžiami panašūs atvejai, kad būtų išvengta panašių tragedijų ateityje. Atvejis taip pat atskleidė, kaip sudėtinga yra rasti pusiausvyrą tarp humaniškumo ir saugumo, ypač atsižvelgiant į imigrantų ir prieglobsčio prašytojų teises bei šalies piliečių apsaugą.
Parengta pagal dailymail.co.uk
Foto Daniel Schludi