Filipinuose karščio banga verčia gyvenimą aukštyn kojomis

Pasaulio naujienos

Filipinuose pirmadienį ir antradienį bus nutrauktos pamokos valstybinėse mokyklose, nes savaitgalį sostinėje Maniloje pakilo rekordinė temperatūra.
Švietimo departamentas, reaguodamas į pastaruoju metu stebimą temperatūros pakilimą, oficialiai paskelbė, kad pamokos bus sustabdytos ne tik dėl nepraeinančios karščio bangos, bet ir dėl planuojamo transporto streiko, kurį provokuoja džipų operatorių pasipriešinimas vyriausybės reikalaujamai transporto sistemos modernizacijai.

Savaitgalio temperatūros šuolis, užfiksuotas Manilos metropolitene pasiekė net 38,8°C, viršydama ankstesnį 1915 m. rekordą. To pakako, kad švietimo departamentas ir kitos institucijos priimtų radikalius sprendimus.

Meteorologijos agentūros prognozės nėra palankios. Pirmadienį karščio indeksas, atsižvelgiant į drėgmę, sieks net 46°C.

Pastaruoju metu karščio banga Pietryčių Azijoje atnešė ne tik temperatūrų rekordus, bet ir praktinių iššūkių. Mokyklų uždarymas ir grįžimas prie nuotolinio mokymosi tapo būtinybe, o kai kuriose vietovėse net buvo įvesta keturių dienų darbo savaitė, siekiant apsaugoti gyventojus nuo karščio poveikio. Elektrinės buvo priverstos sustabdyti savo veiklą dėl kylančių temperatūrų, kas kelia rimtą pavojų elektros tiekimui šalyje. Vyriausybė prašo visuomenės sumažinti energijos vartojimą, siekiant išvengti galimų energetikos sutrikimų.

Pagal bankokpost.com

Foto Avel Chuklanov