Vilniuje prasideda šienavimo sezonas

Vilniaus naujienos

Vilniaus miesto savivaldybė pradeda kasmetinį šienavimo sezoną, siekdama išlaikyti miesto teritorijas patrauklias, saugias ir ekologiškas. Šiemet dar labiau sutelktas dėmesys į optimalų šienavimo režimų balansą, kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas, patogumas ir prisitaikymas prie klimato pokyčių.

Miestas šiemet yra suskirstytas į tris pagrindines šienavimo zonas: vietos su trumpa veja, kurios apima parkus, skverus, daugiabučių kiemus ir sporto aikšteles, bus šienaujamos reguliariai, išlaikant 5-10 cm žolės aukštį. Tai sudaro apie du trečdalius miesto prižiūrimų teritorijų. Tuo tarpu magistralinių gatvių šlaituose ir Neries upės krantinėje, kur pievos šienaujamos 1–3 kartus per metus, bus leidžiama žolei natūraliai atželti, teikiant ypatingą dėmesį biologinei įvairovei ir ekosistemų palaikymui.

Nuo šių metų Vilniaus pievų šienavimas yra planuojamas atsižvelgiant į oro sąlygas, ypač per sausringus periodus, kai žolė nėra šienaujama, kad išvengtų žolės išdegimo ir didesnio karščio bei dulkių kaupimosi. Pievų šienavimas ne tik padeda išvengti invazinių augalų plitimo, bet ir svarbus miesto klimato reguliavimui, mažinant užterštumą ir gerinant gyventojų gyvenimo kokybę.

Savivaldybė yra pasiruošusi reaguoti į gyventojų pastabas ir pasiūlymus dėl šienavimo režimų keitimo, ypač daugiabučių namų kiemuose, kur gyventojai gali turėti specifinių poreikių ar pageidavimų. Miesto šienavimo žemėlapis, kuris buvo parengtas remiantis mokslininkų rekomendacijomis, yra prieinamas viešai, leidžiant kiekvienam gyventojui suprasti ir matyti, kaip bus tvarkomos artimiausios aplinkos zonos.

Tvarumas, gyventojų patogumas ir atsakas į klimato kaitą – pagrindiniai šių metų šienavimo sezono tikslai Vilniuje. Aplinkos priežiūros darbus atliks konkursą laimėjusios įmonės, užtikrinančios aukštos kokybės paslaugas ir atitikimą visiems nustatytiems ekologiniams ir techniniams reikalavimams.

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Siegfried Poepperl