Prasideda M. K. Čiurlionio koncertų centro statybos

Vilniaus naujienos

Artėjantį laikotarpį Kaunas pasitinka su ambicingais projektais, kurie padės miestui įsitvirtinti kaip svarbus kultūros ir mokslo centras Lietuvoje. Netrukus Kaune duris atvers pirmasis šalyje mokslo muziejus, o kairiajame Nemuno krante planuojama iškils aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras.

Mokslo muziejus: žinių šaltinis

Mokslo muziejus, kuris bus pirmasis toks objektas Lietuvoje, sieks įtraukti lankytojus į mokslinio pažinimo ir atradimų pasaulį. Šis muziejus taps ne tik žinių sklaidos centru, bet ir vietove, kur švietimas susipina su pramogomis, skatindamas smalsumą ir mokslinį domėjimąsi tarp visų amžiaus grupių.

M. K. Čiurlionio koncertų centras: architektūros ir kultūros simbiozė

Tuo tarpu M. K. Čiurlionio koncertų centro projektas žada tapti vienu iš labiausiai laukiamų kultūros infrastruktūros plėtros projektų. Statybos leidimas jau išduotas, ir ruošiamasi skelbti tarptautinį rangos konkursą. Centro lokacija Žemojoje Fredoje, H. ir O. Minkovskių gatvėje, užims beveik 14 tūkst. kvadratinių metrų bendro ploto, įskaitant 8 tūkst. kvadratinių metrų požeminę automobilių aikštelę.

Unikalus dizainas ir funkcionalumas

Pastato architektūra dera su Nemuno kranto reljefu ir aplinkiniu urbanistiniu peizažu. Banguotas, skaidrus fasadas atkartos upės atspindžius, o lankytojams viduje atsivers kvapą gniaužianti Kauno senamiesčio ir Nemuno vaizdinga panorama. Pagrindinė salė, talpinsianti apie pusantro tūkstančio žiūrovų, bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams, o antroji erdvė su 700 vietomis – konferencijoms ir kitoms renginiams.

Kultūrinės ir urbanistinės plėtros sinergija

Čiurlionio koncertų centras, kaip teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, yra „vienas ambicingiausių Kauno projektų“, turintis potencialą tapti traukos centru ir pagrindine scena aukštosios kultūros renginiams. Šis objektas neabejotinai prisidės prie Kauno ir visos Lietuvos kultūros gyvybingumo ir atpažįstamumo tarptautiniame kontekste.

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su „Paleko archstudijos“ ir „Baltic Engineers“, kuriuos vadovauja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas architektas Rolandas Palekas. Įspūdingas dizainas ir funkcionalumas padarys Čiurlionio koncertų centrą ne tik kultūros, bet ir architektūros orientyru.

Ateitis ant Nemuno krantų

Su šiais projektais Kaunas žengia didelį žingsnį link savo transformacijos į modernų, kultūrai ir mokslui atvirą miestą, kuris yra pasirengęs priimti tiek vietinius, tiek tarptautinius lankytojus. Mokslo muziejus ir Čiurlionio koncertų centras neabejotinai prisidės prie miesto patrauklumo ir kultūrinės įvairovės.

Parengta pagal bernardinai.lt