Gegužės 7 d., antradienį, Lietuvos Nacionalinio Dailės Muziejaus (LNDM) Vilniaus paveikslų galerijoje bus atidaryta išskirtinė paroda „(Ne)akademikas. Boleslovas Ruceskas“. Tai bus reta proga lankytojams išsamiai susipažinti su dailininko Boleslovo Rusecko gyvenimu ir kūryba, minint jo 200-ąsias gimimo metines. Paroda truks iki spalio 20 d.
Nepelnytai pamirštas menininkas sugrįžta į dėmesio centrą
Boleslovas Ruceskas, dažnai minimas tik kaip žymaus XIX a. dailininko Kanuto Rusecko sūnus, savo kūryboje derino akademizmą ir realistinį stilių. Nepaisant talento ir įdomaus kūrybinio palikimo, iki šiol jis liko mažiau žinomas ir vertinamas. Parodos „(Ne)akademikas. Boleslovas Ruceskas“ metu lankytojai turės unikalią galimybę iš arčiau pažinti menininko asmenybę, kūrybinį procesą ir jo meno kūrinius.
Parodos akcentai ir eksponatai
Lankytojai galės pamatyti daugiau nei vieną parodos salę užpildantį menininko darbų, dokumentų ir eskizų rinkinį. Paroda atspindės Rusecko kūrybos kelias – nuo studijų Peterburge iki gyvenimo ir darbo Italijoje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas jo piešiniams, portretams, religinėms ir alegorinėms kompozicijoms. Taip pat bus galima susipažinti su jo asmenine kolekcija, kurioje saugoti ne tik nuosavi kūriniai, bet ir senųjų italų meistrų darbų kopijos.
Renginių programa lankytojams
Parodos lankymą papildys įvairūs edukaciniai renginiai: viešos paskaitos, ekskursijos, muziejaus gidų vedami turai, taip pat specialiai moksleiviams, suaugusiems, šeimoms ir senjorams skirti užsiėmimai. Tai suteiks giluminį supratimą apie dailės istoriją ir konkretaus kūrėjo indėlį į meno pasaulį.
Generalinio direktoriaus žodis
LNDM generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas pabrėžia: „Ši paroda atveria naują puslapį mūsų suvokime apie Lietuvos dailę ir yra puiki proga susipažinti su menininko kūryba, kurios įvairiapusiškumas ir giluminė reikšmė buvo neįvertinta.“
Kviečia atrasti naują menininką
„(Ne)akademikas. Boleslovas Ruceskas“ yra ne tik meninis, bet ir kultūrinis įvykis, kuris leidžia naujai pažvelgti į Lietuvos dailės istoriją ir atrasti šiuo metu mažai žinomą, tačiau itin reikšmingą dailininką.
Parengta pagal lndm.lt
Foto lndm.lt