Tarptautinėje vaikų knygų mugėje Bolonijoje Lietuvos kūrėjų triumfas

Lietuvos naujienos

Nuo balandžio 8 iki 11 dienų Bolonijoje, Italijoje, vyko prestižinė tarptautinė vaikų knygų mugė. Renginys, kuris kasmet sulaukia dalyvių iš viso pasaulio, skirtas vaikų ir jaunimo literatūrai bei knygų iliustracijai. Šių metų mugėje ypatingai ryškiai švietė Lietuvos atstovų žvaigždės, o bendrą pristatymą organizavo Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos leidėjų asociacija.
Šiemet mugėje buvo pristatytas gausus būrys Lietuvos kūrėjų ir leidėjų. Ypatingą dėmesį pelnė lietuvių iliustruotojai, iš kurių net 6 pateko į finalininkų sąrašą. Dvi iš jų, Inga Dagilė ir Kornelija Žalpytė, išskirtinai pasirodė konkursinėje mugės parodoje. Šioje atrankoje varžėsi 3520 iliustruotojų iš 81 šalies, tad jų pasiekimas yra itin reikšmingas.
Edukacinės ir kūrybinės dirbtuvės
Inga Dagilė ir Kornelija Žalpytė taip pat aktyviai dalyvavo renginio programoje, organizuodamos dirbtuves tiek profesiniams knygų kūrėjams, tiek vaikams. Inga Dagilė mugės erdvėje „The Illustrators Survival Corner“ vedė dirbtuves „Aplink pasaulį“, o Kornelija Žalpytė Bolonijoje esančiame modernaus meno muziejuje MAMbo skyrė dėmesį jaunajai auditorijai. Šios dirbtuvės leido dalyviams įsigilinti į iliustracijų kūrimo procesą ir praktiškai išbandyti įvairias technikas.
Tarptautinis įvertinimas ir virtualios galimybės
Lietuvių kūrėjai ne tik demonstravo savo darbus, bet ir pelnė įvertinimus. Virtualioje mugės parodoje „Virtual Illustrators Wall“ iki šių metų spalio 3 dienos bus prieinami net 10 Lietuvos kūrėjų darbų. Be to, Lietuvių knygos laimėjo net tris prizus. Pavyzdžiui, Marius Marcinkevičius ir iliustruotoja Lina Itagaki komiksų kategorijoje pelnė specialų paminėjimą už knygą „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“, o Jurgos Vilės su Valentinos Černiauskaitės iliustracijomis knyga „Šuo, kuris išeina naktį“ buvo įtraukta į išskirtinių paveikslėlių knygų šimtuką.

Parengta pagal lrkm.lt