Pavasariniai pokyčiai Lietuvoje: nuo greičio ribojimų iki energetikos įkainių ir transporto maršrutų atnaujinimo

Vilniaus naujienos

Nuo balandžio 1 d. Lietuvoje įsigalios svarbūs pokyčiai, susiję su eismo saugumu, energetikos sektoriaus įkainiais, viešojo transporto maršrutais ir šildymo bei karšto vandens kainomis. Šie pokyčiai paveiks tiek vairuotojus, tiek namų ūkius, energijos vartotojus ir viešojo transporto keleivius.

Eismo saugumas keičiasi
Nuo balandžio iki spalio mėnesio automagistralėse leidžiamas maksimalus greitis lengvųjų automobilių, krovininių automobilių (kurių didžiausia leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 3,5 t), motociklų ir triračių bus 130 km/h, o greitkeliuose – 120 km/h. Tuo tarpu keliuose su asfalto ar betono danga greitis ribojamas iki 90 km/h, o kituose keliuose – iki 70 km/h.

Padangų keitimas
Šiltuoju metų laiku, t.y., nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Be to, nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama naudoti dygliuotas padangas, skatinant vairuotojus rinktis vasarines padangas.

„Sodros“ išmokų pokyčiai
Ligos, motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos nuo balandžio mėnesio bus perskaičiuotos, atsižvelgiant į naujausią šalies vidutinio darbo užmokesčio dydį – 2 097,30 euro. Tai užtikrins, kad išmokos atitiktų dabartinę ekonominę situaciją.

Elektros ir dujų įkainiai
Įsigaliojus naujai metodikai, keisis elektros prijungimo ar galios didinimo įkainiai, priklausomai nuo atstumo iki artimiausios transformatorinės. Tuo pat metu, visuomeninės elektros kainos mažės 2-3,2 proc., o dujų kainos skirtingoms vartotojų grupėms bus sumažintos iki 1,05 euro už kubinį metrą.

Viešojo transporto ir šildymo pokyčiai
Nuo balandžio 1 d. keičiasi Vilnius–Ryga traukinio maršrutas, suteikiant galimybę papildomiems sustojimams Jonavoje ir Kėdainiuose. Taip pat, šildymo ir karšto vandens kainos šiek tiek sumažės, siekiant palengvinti gyventojų finansinę naštą.

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Towfiqu barbhuiya