14 naujų tualetų vilniečiams

Vilniaus naujienos

Nuo balandžio mėnesio Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams bus suteikta galimybė nemokamai naudotis savivaldybei priklausančiais viešaisiais tualetais, žengiant svarbų žingžingsnį siekiant pagerinti viešųjų erdvių prieinamumą ir komfortą.
Savivaldybė nusprendė nepratęsti sutarčių su privačiomis įmonėmis, kurios iki šiol rūpinosi viešųjų tualetų priežiūra, ir šios funkcijos bus perduotos savivaldybės valdomai bendrovei „Grinda“. Šis perėmimas leis efektyviau valdyti ir prižiūrėti tualetus, taip pat planuojama atnaujinti ir pagerinti esamą infrastruktūrą.
Viešųjų tualetų atnaujinimas ir priežiūra apims kosmetinį remontą bei kasdienės švaros užtikrinimą, o kanalizuotuose tualetuose numatoma įdiegti automatizuotas valymo sistemas. Šios sistemos užtikrins, kad po kiekvieno naudojimosi tualetai būtų automatiškai išvalyti, taip gerinant viešųjų erdvių sanitarines sąlygas.
Be to, siekiant patenkinti augantį gyventojų ir miesto svečių poreikį, planuojama ženkliai išplėsti viešųjų tualetų tinklą. Per artimiausius dvejus metus Vilniuje atsiras dar 14 automatinių viešųjų tualetų, kurie bus įrengti strategiškai svarbiose vietose, tokiose kaip parkai, paplūdimiai, skverai ir prie svarbių turistinių objektų. Šie nauji tualetai dirbs visą parą, suteikdami dar didesnį patogumą miesto gyventojams ir lankytojams.
Investicijos į viešųjų tualetų tinklo plėtrą ir priežiūrą, kurioms skiriama apie 400 tūkst. eurų per metus, parodo savivaldybės norą investuoti į miesto švarą ir viešųjų erdvių patogumą, kuris yra svarbus tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams.
Pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Alexander Popovkin