Mesti rimti kaltinimai Ingridai Šimonytei dėl darbo kultūros

Vilniaus naujienos

Švietimo ministras Gintautas Jakštas pateikė atsistatydinimo prašymą viešai tiesioginės transliacijos metu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, atsidūręs veiklos audros centre dėl nesklandumų vykdytant tarpinius mokyklinius patikrinimus, pateikė atsistatydinimo prašymą ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. Žngsnis buvo žengtas po intensyvaus tarpinių patikrinimų laikotarpio, kuris vyko kovo ir balandžio mėnesiais, o paskutinė sesija numatyta gegužės pradžioje.

Tarpiniai patikrinimai, įvedami kaip brandos egzaminų dalis, šiemet buvo rengiami pirmą kartą, ir jų rezultatai turėjo įtakos gimnazijų trečiakursių, arba vienuoliktokų, galutiniams įvertinimams. Tačiau patikrinimai susidūrė su dideliais iššūkiais, ypač dėl kritikuotų fizikos bei A ir B lygių matematikos užduočių.

Ministro G. Jakšto iniciatyva buvo suburtos komisijos, kurios pripažino, kad dalis užduočių nebuvo parengtos tinkamai. Ši situacija sukėlė didelį nepasitenkinimą tarp mokytojų, mokinių bei jų tėvų, kurie reikalavo aiškumo ir teisingumo mokymo procese.

Tą pačią dieną buvo priimtas ir viceministro Ramūno Skaudžiaus atsistatydinimas, kuris taip pat buvo tiesiogiai susijęs su tarpinių patikrinimų įgyvendinimu nuo pat jų pradžių.

Ministras pareiškė, kad ministrės pirmininkės komandos darbo stilius neatitinka ministroir jo komandos darbo stiliaus ir kad vaizduojama pagalba yra tik blefas, nei tikroji pagalba.