Vilniaus mobilioji biblioteka: naujas maršrutas bendruomenių labui

Vilniaus naujienos

Nuo balandžio 9 dienos Vilniaus miesto gyventojai, ypač tie, kurie gyvena toliau nuo centro, galės pasimėgauti nauja paslauga – mobiliosios bibliotekos, arba bibliobuso, teikiamomis galimybėmis. Bibliobusas savo veiklą pradės nutolusiuose miesto rajonuose, teikdamas bibliotekos paslaugas kiekvieną savaitę, taip padidindamas viešosios bibliotekos prieinamumą rajonuose, kuriuose nėra pastovių bibliotekos padalinių.

Bibliobuso maršrutas ir paslaugos

Bibliobusas kiekvieną savaitę aplankys Pavilnį, Dvarčionis, Trakų Vokę, Antavilius ir Salininkus, kur gyventojai galės pasinaudoti įvairiomis bibliotekos paslaugomis.

Bendruomenių susibūrimo vieta

Bibliobuso atvykimas jau sulaukė teigiamo atgarsio tarp gyventojų. Bibliobusas taps ne tik skaitymo, bet ir bendruomenės susibūrimo vieta, kur vyks įvairūs renginiai ir edukacinės veiklos.

Edukacinės ir kultūrinės veiklos

Bibliobuse bus rengiamos įvairios edukacinės ir kultūrinės veiklos, skirtos įvairioms amžiaus grupėms. Planuojamos filmų peržiūros, knygų klubo susitikimai, skaitmeninio raštingumo ir robotikos užsiėmimai. Bibliobuso fondą sudaro apie 1000 įvairių grožinės ir negrožinės literatūros knygų lietuvių ir užsienio kalbomis. Lankytojai taip pat galės naudotis nemokamu bevieliu internetu, dokumentų spausdinimo ir kopijavimo paslaugomis.

Patogumai ir funkcionalumas

Mobiliojoje bibliotekoje vienu metu telpa iki 10 lankytojų. Įrengtas keltuvas palengvina patekimą žmonėms su judėjimo sunkumais. Viduje įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos, sėdimos vietos skaitymui ir laisvai pasirenkamos vietos ant pufų. Šiltojo sezono metu įvykiai vyks ne tik bibliobuso viduje, bet ir lauke, kur bus išskleidžiamas ekranas ir išnešami lauko baldai.
Bibliobusas savo maršrutą pradeda balandžio 9 d. Kiekviename rajone jis darbuosis visą dieną nuo 10 iki 19 val. Pirmos savaitės bibliobuso maršrutas:

Balandžio 9 d. Antaviliai, aikštelėje prie parduotuvės esančios Antavilių g. 6.
Balandžio 10 d. Trakų Vokė, automobilių stovėjimo aikštelėje prie Trakų Vokės dvaro (šalia Eduardo Andrė g. 19).
Balandžio 11 d. Salininkai, aikštelėje prie Barčių ir Salininkų gatvių kampo, tarp parduotuvių „Maxima“ ir „Lidl“.
Balandžio 12 d. Dvarčionys, aikštelėje šalia autobusų stotelės „Dvarčionys“.
Balandžio 13 d. Pavilnys, aikštelėje šalia Pavilnio bendruomenės namų, Vandens g. 9.

Parengta pagal madeinvilnius.lt
Foto Giammarco Boscaro