BŪKITE BUDRŪS, RINKOJE DIDELIS KIEKIS PADIRBTŲ PINIGŲ

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Padirbtų pinigų padidėjimas apyvartoje stebimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje euro zonoje. Kaip teigia Lietuvos banko ekspertė, tai gali būti siejama su pandemijos ribojimų atlaisvinimu-daugiau žmonių pradėjo keliauti, atsiskaito grynaisiais pinigais prekybos vietose, turgavietėse ir tokie pinigai lengvai cirkuliuoja rinkoje bei sparčiai plinta po euro zoną.

Per 2022-ųjų pirmąjį pusmetį Lietuvos banke buvo ištirti ir iš apyvartos išimti 558 vienetai padirbtų eurų: 449 vnt. banknotų ir 109 vnt. monetų. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padirbtų banknotų rasta 5 proc. daugiau, o padirbtų monetų skaičius padidėjo 3 kartus. Padirbtų pinigų vertė sudarė 35 tūkst. eurų (iš jų monetomis – 200 eurų).

Daugiausia cirkuliuoja 50 eurų vertės banknotai, kurie sudaro daugiau nei 50 proc. visų padirbtų pinigų. Visuomenė raginama būti budriai ir atidžiai tikrinti gaunamus pinigus. Europos Centrinio Banko (ECB) duomenimis, 2022 m. pirmąjį pusmetį euro zonoje iš viso rasta 178 tūkst. padirbtų banknotų. Daugiausia buvo rasta padirbtų 20 ir 50 eurų nominalų banknotų. ECB ketina atnaujinti eurų banknotų dizainą ir tikisi, kad galutinis sprendimas bus priimtas 2024 m. Lietuvos bankas ne tik tiria padirbtus pinigus, bet ir keičia susidėvėjusius bei sugadintus eurus ir litus. 2022 m. pirmąjį pusmetį Lietuvos banke pagal fizinių ir juridinių asmenų prašymus pakeista apie 16 498 vnt. sugadintų ar susidėvėjusių banknotų ir monetų, kurių vertė – apie 230 tūkst. eurų.

Lietuvos banko į apyvartą išleistų eurų vertė 2022 m. birželio 30 d. buvo 7,7 mlrd. eurų.

Parašykite komentarą