Rekordinis užsienio lietuvių aktyvumas: 48 tūkst. registravosi balsuoti prezidento rinkimuose ir referendume

Lietuvos naujienos

Gegužės mėnesį vyksiantiame referendumui dėl daugybinės pilietybės ir prezidento rinkimuose užregistruotas rekordinis užsienyje gyvenančių lietuvių skaičius. Per 48 tūkst. lietuvių, gyvenančių užsienyje, parodė aktyvumą ir registravosi dalyvauti šiuose svarbiuose politiniuose įvykiuose.
Seimo Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė teigė, kad registracijos skaičius šiais metais viršija ankstesnius penkerių metų duomenis daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Prieš penkerius metus registruotis spėjo 38 tūkst. 103 lietuviai, o šiandien skaičius siekia 48 tūkst. 144.
Nors iš viso užsienyje gyvena apie 400 tūkst. lietuvių, aktyvumas rinkimuose ir referendumuose visada buvo žemesnis, dažniausiai dėl logistinių iššūkių. Ne kiekviename pasaulio mieste yra Lietuvos ambasada ar konsulatas, kur galima balsuoti, o tai apsunkina balsavimo procesą.
VRK pirmininkė Lina Petronienė pažymėjo, kad užsiregistruoti balsuoti galima net balsavimo dieną, atvykus į ambasadą ar konsulatą. Ji taip pat pabrėžė, kad svarbu laiku užsiregistruoti tiems, kurie balsuoja paštu: „Čia labai svarbu suskubti tiems, kurie balsuoja paštu, tam, kad jie laiku gautų biuletenį ir jis sugrįžtų atgal į ambasadą.“
Prezidento rinkimai ir referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo vyks gegužės 12 dieną. Ši data yra svarbi ne tik Lietuvoje, bet ir visai pasaulio lietuvių bendruomenei, kuri turi galimybę dalyvauti sprendžiant svarbius šalies klausimus.

Parengta pagal lrt.lt
Foto Element5 Digital