Lenkijoje sulaikytas asmuo, įtariamas planavimu nužudyti Ukrainos prezidentą

Lietuvos naujienos

Lenkijos teisėsauga suėmė vyriškį, įtariamą rengusį pasikėsinimą nužudyti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, pranešė šalies prokurorai. Sulaikytasis, Lenkijos pilietis vardu Pawelas K., yra kaltinamas bendradarbiavimu su Rusijos karinės žvalgybos tarnybomis ir informacijos teikimu, susijusiu su galimu pasikėsinimu.

Šis įvykis įgauna itin didelį politinį ir saugumo svarbumą, mat Lenkija yra viena iš aktyviausių Ukrainos rėmėjų nuo pat Rusijos invazijos pradžios 2022 m. vasarį. Pawelas K. buvo surinkęs ir perduodavęs informaciją apie Žešuvo Jasionkos oro uostą, kurį dažnai naudoja V. Zelenskis bei į Ukrainą vykstantys užsienio pareigūnai ir pagalbos konvojai.

Lenkijos prokuratūros pranešime teigiama, kad Pawelas K. veikė kaip Rusijos Federacijos karinės žvalgybos agentas ir turėjo tiesioginius ryšius su Rusijos piliečiais, aktyviai dalyvaujančiais kariniuose veiksmuose prieš Ukrainą. Jeigu kaltinimai bus patvirtinti, Pawelui K. gresia iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas šiuo atveju pabrėžė, kad ši situacija rodo nuolatinę grėsmę, kurią Rusija kelia ne tik Ukrainai, bet ir visam laisvajam pasauliui. Jis taip pat akcentavo Kremliaus nusikalstamo režimo vykdomas sabotažo operacijas kitų valstybių teritorijoje.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radoslaw Sikorski) gyrė savo šalies saugumo tarnybų ir prokurorų profesionalumą, užtikrinusį šios grėsmės neutralizavimą, taip pat pabrėžė glaudų bendradarbiavimą su Ukraina, nepaisant neseniai kilusių įtampų dėl žemės ūkio produktų importo klausimų.

Šis incidentas dar kartą išryškina aukštą įtampą regione ir būtinybę stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą saugumo klausimais.

Parengta pagal aljazeera.com
Foto Glib Albovsky