Brangsta ,,Tesla“ akcijos

Pasaulio naujienos

Staiga šoktelėjo „Tesla“ akcijos, nepaisant pirmojo ketvirčio finansinių rodiklių, kadangi generalinis direktorius Elon Musk paskelbė apie ankstesnį nei planuota masinės pigių elektromobilių gamybos pradžios terminą. „Tesla“ akcijos pabrango daugiau nei 10 %, nors pirmojo ketvirčio pelno įverčiai ir nebuvo pateikti, nes generalinis direktorius Elonas Muskas pranešė, kad pigesnės elektromobilių versijos pasirodys anksčiau nei tikėtasi.

Jis taip pat išreiškė optimizmą dėl energijos kaupimo plėtros ir dirbtinio intelekto mokymų, skirtų savavaldžiavimui, kūrimo.“Tesla“ skelbia didžiausią pajamų sumažėjimą per daugiau nei dešimtmetį
Pirmąjį ketvirtį „Tesla“ pajamos siekė 21,3 mlrd. JAV dolerių, t. y. nesiekė numatytų 22,3 mlrd. JAV dolerių ir, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, sumažėjo 9 % – tai didžiausias metinis nuosmukis nuo 2012 m. trečiojo ketvirčio.Pajamos iš automobilių pramonės per metus sumažėjo 13 proc. – iki 17,38 mlrd. JAV dolerių – dėl sumažėjusios paklausos ir padidėjusios konkurencijos. Grynosios pajamos sumažėjo iki 1,54 mlrd. JAV dolerių, t. y. 48 % mažiau nei prieš metus, ir neatitiko lūkesčių – 1,79 mlrd. dolerių, todėl pelnas vienai akcijai (EPS) buvo 0,45 JAV dolerio, t. y. mažesnis nei prognozuota 0,52 JAV dolerio.
Nuo 2023 m. „Tesla“ susidūrė su dideliu augimo sulėtėjimu, kurį lėmė sumažėjusi paklausa ir didelė konkurencija. Elonas Muskas atkreipė dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria elektromobilių pramonė, nurodydamas spaudimą elektromobilių diegimui, kai vartotojai linkę rinktis hibridines transporto priemones.
Makroekonominiai sunkumai sumažino pirkėjų galimybes įsigyti elektromobilius, todėl pigesni modeliai tapo patrauklesni. Kainų mažinimas iki 2023 m. turėjo įtakos „Tesla“ pelno maržai, todėl, norint susigrąžinti dominuojančią rinkos dalį, ypač Kinijoje, būtina pristatyti pigesnį modelį.“Tesla“ akcijos nuo metų pradžios smuko 35 %
Po pelno ataskaitos Tesla akcijos pabrango 12 %, tačiau nuo metų pradžios iki dabar jos sumažėjo 35 %. Dėl daugybės neigiamų naujienų, susijusių su „Tesla“, jos akcijų kaina sumažėjo.
Pirmąjį ketvirtį „Tesla“ pranešė apie nuviliantį pirmojo ketvirčio pristatymo skaičių – iš viso 368 810, kuris, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, sumažėjo 8,5 %, o nuosekliai – 20 %. Gamyba taip pat sulėtėjo – palyginti su ankstesniu ketvirčiu, ji sumažėjo 12,5 % ir sudarė 433 371 vienetą.
Balandžio 15 d. „Tesla“ atskleidė planus daugiau kaip 10 % sumažinti darbuotojų skaičių visame pasaulyje, reaguodama į sulėtėjusius pardavimus ir didėjančią kainų konkurenciją. Dėl šio pranešimo „Tesla“ akcijos tą dieną atpigo 5,6 %. Remiantis BBC pranešimu, automobilių gamintojas ketina panaikinti daugiau kaip 6 000 darbo vietų Teksase ir Kalifornijoje, o tai sudaro maždaug 12 % visų Tesla darbuotojų.
Be to, „Tesla“ atšaukė beveik 4 000 kibernetinių sunkvežimių dėl akceleratoriaus pedalo užstrigimo problemos. Dėl šio incidento gali sulėtėti ilgai lauktos masinės gamybos, kuri buvo laikoma nauju „Tesla“ modeliu, turinčiu padidinti jos pardavimus 2024 m., apimtis.Technikos milžinų ralis visose srityse.
2025 m. antrojo pusmečio pradžioje „Tesla“ planuoja pradėti masinę pigesnių elektromobilių gamybą, siekdama sustiprinti savo pozicijas rinkoje, ypač atsižvelgiant į Kinijos elektromobilių gamintojų, tokie kaip BYD ir Xiaomi, konkurenciją. Šis žingsnis sulaukė teigiamų reakcijų iš investuotojų, matant, kad šis sprendimas gali padėti „Tesla“ susigrąžinti rinkos dalį, ypač dabartinės ekonominės aplinkos kontekste, kurioje vartotojai linkę rinktis ekonomiškesnius variantus.
Šiuo metu, nepaisant iššūkių, su kuriais susiduria automobilių pramonė, įskaitant makroekonominius sunkumus ir augantį konkurentų spaudimą, „Tesla“ sugebėjo išlaikyti investuotojų pasitikėjimą dėl savo strategijos įperkamų elektromobilių gamyboje. Tai rodo, kad bendrovės inovaciniai sprendimai ir toliau vilioja rinką, nepaisant finansinių sunkumų.

Parengta pagal euronews.com
Foto Tesla Fans Schweiz