Sugrįžta žiemiški orai

Vilniaus naujienos

Lietuvoje šių metų pavasaris nepasižymi šiluma, o artėjantys orai nežada pagerėjimo. Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė informuoja, kad artimiausiomis dienomis šalį užklups naujas pietinis ciklonas, pavadintas Gori, kuris atneš šaltį, vėją bei kritulius. Nors paprastai šiuo metu jau būna jaučiamas pavasariškos šilumos atodūsis, šiemet temperatūra išlieka žemesnė nei įprasta, o ir orai bus ne itin malonūs.

„Penktadienį Gori ciklonas pradės kelionę per rytinę Lietuvos dalį, atnešdamas stiprų šiaurinių krypčių vėją ir kritulius. Nors kai kurios šalies dalys išliks sausesnės ir šviesesnės, šiaurės vakariniuose bei šiauriniuose rajonuose šaltis stiprės, o naktys bus ypač šaltos“, – teigia E. Latvėnaitė.

Savaitgalio orai bus šiek tiek ramesni, tačiau temperatūra vis dar nepakils aukštai. Šeštadienį ir sekmadienį dienos bus vėsios, o naktys – šaltos, ypač ant žemės paviršiaus, kur laikysis šalnos. Šiaurės krypties vėjas lems, kad žemoje temperatūroje bus jaučiamas didesnis šaltis.

Prasidėjus naujai savaitei, Lietuvą pasieks dar vienas pietinis ciklonas, kuris atneš dar daugiau kritulių ir stiprėsiantį šiaurinių krypčių vėją. „Pirmadienį ir antradienį laukia dar viena šalta ir kritulinga diena. Vėjas stiprės, o krituliai gausės, todėl gyventojai turėtų pasiruošti nepatogumams tiek kelyje, tiek kasdienėje veikloje“, – pažymi sinoptikė.

Nuo savaitės vidurio vėjai turėtų aprimti, tačiau orai išliks drėgni ir vėsūs. Šiltesnių orų kol kas nenumatoma, o giedresnėmis naktimis temperatūra gali nukristi žemiau nulio. Tokios oro sąlygos yra iššūkis ne tik žmonėms, bet ir gamtai, ypač sodams ir laukams, kurie kenčia nuo šalnų.

Gyventojai kviečiami sekti orų prognozes ir tinkamai pasiruošti šaltiems bei drėgniems orams, ypač vairuotojai, turintys atsižvelgti į galimą slidumą ir blogą matomumą. Pavasarį vis dar turime palaukti, nes šiemet jis atėjo su šalčiu ir vėju.

Parengta pagal sinoptikę Elvyrą Latvėnaitę
Foto Neenu Vimalkumar