Tragiška naktis gyvūnams

Pasaulio naujienos

Naktį iš balandžio 15-osios į 16-ąją Kryme, Eupatorijoje, kilo didžiulis gaisras, kuris sunaikino populiarųjį egzotariumą „Tropic Park“. Ši nelaimė pareikalavo daugiau nei 200 gyvūnų gyvybių.

Pagal pranešimus, kuriuos pateikė „Krym. Realiji“, remdamiesi Rusijos žiniasklaida, gaisras kilo pastato stoge, ir greitai apėmė visą 625 kvadratinių metrų ploto pastatą. Atvykę ugniagesiai sugebėjo išgelbėti vieną moterį ir du vaikus, tačiau daugeliui gyvūnų pagalbos atnešti nepavyko.

Egzotariumas, įsikūręs Eupatorijos miesto centre, vaikų pramogų parko teritorijoje, buvo namais įvairiausiems gyvūnams: nuo primatų ir roplių iki varliagyvių, vabzdžių, graužikų ir paukščių. Preliminari gaisro priežastis – šaldytuvo instaliacijos trumpasis jungimas, tačiau tyrimas dėl tikslios priežasties tebevyksta.

Šis įvykis ne tik sukėlė didelį gyvūnų netekimą, bet ir paliko žymų randą bendruomenėje, kurią sudaro tiek vietiniai gyventojai, tiek atvykstantys turistai. „Tropic Park“ egzotariumas buvo vienas iš traukos centrų, kuris prisidėdavo prie miesto ekonomikos ir kultūrinio gyvenimo.

Praėjusiais metais pranešta, kad po Chersono miesto, kuris taip pat yra okupuotas, evakuacijos, Rusijos okupantai iš ten išvežė daugybę gyvūnų, įskaitant meškėną, lamą, vilką, asilą ir voverę, ir perkėlė juos į Krymą, taip dar labiau komplikuojant regiono zoologinių įstaigų situaciją.

Parengta pagal krym.realiji

Foto Michael Payne