Šuniška draugystė oro uoste

Vilniaus naujienos

Lietuvos oro uostai neseniai pradėjo taikyti inovatyvią praktiką, skirtą keleivių emocinei gerovei stiprinti – kaniterapiją. Vilniaus oro uosto išvykimo zonoje, pirmą kartą Lietuvoje, keleiviai turėjo galimybę pabendrauti su profesionaliai parengtais terapiniais šunimis. Ši iniciatyva yra atsakas į teigiamus užsienio šalių, pavyzdžiui, Italijos ir Lenkijos, patyrimus, kur panašios praktikos jau seniai įgyvendintos.

Kaniterapija – tai terapijos forma, kurioje šunys padeda žmonėms atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad bendravimas su šunimis skatina oksitocino, vadinamojo laimės hormono, išsiskyrimą, dėl kurio gerėja nuotaika ir mažėja įtampa. Vilniaus oro uoste šią terapiją atliko dobermanų veislės šuo Argas ir jo draugas Loja, kurie yra specialiai tam paruošti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Profesionalios kaniterapijos tarnybos šunys.

Pilotinis projektas sulaukė didelio keleivių susidomėjimo: daugelis mėgino pabendrauti, nusifotografuoti su šunimis, ir netgi teigė, kad pirmą kartą girdi apie kaniterapiją. Keleiviai, ypač tie, kurie jautė nerimą prieš skrydį, patyrė akivaizdžią naudą.

Beatričė Skardžė, Lietuvos oro uostų komunikacijos ir tvarumo projektų vadovė, pabrėžė, kad ši iniciatyva yra dalis plačiosios bendrovės strategijos gerinti keleivių patirtį oro uostuose. Planuojama toliau testuoti ir plėsti šią praktiką, atsižvelgiant į keleivių atsiliepimus ir patirtis.

Ši naujovė atveria duris įvairioms galimybėms gerinti emocinę patirtį ne tik oro uostuose, bet ir kitose viešose vietose, kur stresas ar nerimas gali būti ypač juntamas. Kaniterapijos praktika rodo, kad gyvūnų terapija gali tapti svarbiu aspektu, mažinančiu streso poveikį ir skatinančiu teigiamą emocinę būseną.

Parengta pagal Lietuvos oro uostai
Foto Vilniaus oro uosto