Mano kaimynas, mano draugas!

Vilniaus naujienos

Sostinėje šiemet atgyja bendruomeniškumo dvasia, nes Vilniaus miesto savivaldybė skyrė 50 tūkst. Eur paramą bendruomenių iniciatyvoms, kurios yra nukreiptos į kultūrinę edukaciją ir tvarumo sprendimus. Dvylika projektų gavo finansavimą, kiekvienas iš jų siekiantis stiprinti kaimynystės ryšius ir įtraukti vilniečius į prasmingą veiklą.
Savivaldybė jau aštuonerius metus remia bendruomenes jų siekiuose kurti tradicijas ir organizuoti bendrus renginius.

Vienas iš išskirtinių projektų – „Idėjų lysvė Pilaitėje ir Verkiuose“ – sukuria biologiškai įvairią viešąją erdvę, kurioje miestiečiai bus edukuojami apie tvarų gyvenimą mieste. Projektas apima miesto daržo plėtrą, kurioje bus įrengtos augalų segmentacijos zonos, pritraukiančios apdulkinančius vabzdžius, bei bus organizuojamos sodinimo talkos.

Naujamiesčio bendruomenės projektas „Naujamainytuvės“ skirtas mažinti gyventojų poveikį klimatui ir stiprinti bendruomenės išskirtinumą. Iniciatyva apima daiktų mainytuves, turgelius ir dirbtuves, kuriose bus skatinamas atsakingas vartojimas ir atliekų mažinimas.

Antakalnio bendruomenės projektas „Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke“ siekia maisto tausojimo per praktines veiklas. Įrengtas bendruomenės šaldytuvas leis gyventojams dalintis pertekliniu maistu, o vietos maitinimo įstaigos bus skatinamos dalytis dienos pabaigoje likusiu maistu su bendruomenės nariais.

Projektų atranka buvo atidžiai vykdoma, atsižvelgiant į jų potencialą mažinti klimato kaitos poveikį, didinti biologinę įvairovę, skatinti tvarią vartoseną ir energijos išteklių taupymą. Maksimali vienam projektui skirta parama siekė 5 tūkst. Eur, o iš viso konkurse vertintos 45 nevyriausybinių organizacijų paraiškos.

Šių metų finansuoti projektai yra tik dalis ilgalaikio savivaldybės plano, kuris stiprina bendruomenių veiklą ir skatina tvarumą bei kultūrinį įsitraukimą Vilniaus mieste.

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Hannah Busing