SIEKIAMA UŽDRAUSTI ŽIURKNUODŽIŲ NAUDOJIMĄ, GRĖS IKI 850 EURŲ BAUDA

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Seime užregistruotas siūlymas uždrausti prekybą žiurknuodžiais, taip norima pažaboti netinkamą ir net nusikalstamą šio preparato naudojimą. Tačiau specialistai skeptiškai vertina šį pasiūlymą. Parduotuvių lentynose greitai galime neberasti ne tik decį, kaip ir kitus nuodus nuo kenkėjų, bet ir nuodus pelėms. Gyventojai pasipiktinę, nes graužikai ypač suaktyvėja rudeniop ir kyla pagrįstas klausimas, tad kaip reikės tas peles išgaudyti, negi su šake? Sunkumų įsigyti šių produktų neturės tik graužikus naikinančios įmonės bei ūkininkai, baigę ūkininkavimo pradmenų kursą arba turintys žemės ūkio srities išsilavinimą. Visi kiti už žiurknuodžių naudojimą galės gauti baudą iki 850 eurų, nusižengus pakartotinai – dvigubai tiek. Taip tikimasi bus apsaugoti dažniausiai miestuose žiurknuodžiais pagardintais skanėstais apsinuodijantys naminiai augintiniai.

Nuodus netinkamai laikant, pavojus kyla ne tik paukščiams, voverėms ar kitiems gyvūnams, bet ir vaikams. Tačiau veterinarai sako, jog tokių priemonių lietuviai galės įsigyti Latvijoje, o palikus be galimybės patiems naikinti graužikus, kils ne tik pavojus maistui, bet graužikai platina ir ligas, pragraužia laidus ir sukelia gaisrus.

Žiurknuodžių neįsigysi Danijoje, Švedijoje, o už graužikų kolonijų naikinimą atsakingos savivaldybės, o ne patys gyventojai. Taip turėtų būti ir Lietuvoje. Seimas draudimo prekiauti nuodais imtis turėtų rudens sesijoje.

Parašykite komentarą