Šiandien Petro Gražulio dukrą aplankys vaikų teisės

Vilniaus naujienos

Šiandien, pirmadienį, įvyks akistata tarp vaiko teisių atstovų ir 5 m. mergaitės Monikutės bei jos tėvelių Petro G. bei Birutės N. ir bus atliekami būtini veiksmai tokiais atvejais, įvertinti ar nebuvo pažeisti vaiko interesai ir pan.
Kaip jūs manote, ar tikrai reikia vaiko teisių įsikišimo ir yra svarbu apklausti 5 m. mergaitę dėl istorijos, nutikusios per ,,Auksinius svogūnus“?

Primename istoriją, kai Petro Gražulio ir jo 5 metų dukros Monikos dalyvavimas „Auksiniuose svogūnuose“ sukėlė didelį skandalą. Kritikos sulaukta dėl pasenusių juokelių, kuomet salėje buvo penkerių metų dukra.
Edita Žiobienė, vaikų teisių apsaugos kontrolierė, kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, teigdama, kad „Auksinių svogūnų“ metu elgtasi neatsakingai ir neetiškai vaiko atžvilgiu. Jos nuomone, tėvai turi apgalvoti ir jausti atsakomybę prieš priimant sprendimus, susijusius su vaiku. Tačiau šiuo atveju ji taip pat įžvelgia organizatorių kaltę. Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus vyresnysis patarėjas pabrėžė, kad tėvai privalo užtikrinti vaiko teises, įvertindami situacijos ypatumus ir galimas pasekmes. Be to, jis kritikavo renginio organizatorius ir transliuotojus dėl jų elgesio.

Tai ne pirmas kartas, kai „Auksiniai svogūnai“ sulaukia kritikos dėl neskaidrių veiksmų ar neadekvačių pasirodymų. Pastarąjį kartą, politikui atsiimant apdovanojimą, jo dukrai buvo įteikta vienos sekso prekių parduotuvės dovana, kas sukėlė viešą diskusiją. Tai tik keletas pavyzdžių, rodančių, kad renginio organizatoriai ir dalyviai dažnai nesilaiko tinkamų elgesio taisyklių ir etikos normų.