Svarbus renginys Vilniuje: atkreipti dėmesį į prekybos žmonėmis problemą

Vilniaus naujienos

Antradienį, 2024 m. balandžio 9 d., 10 valandą ryto prie Vokiečių g. 28 namo Vilniuje, Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) atstovai kviečia visuomenę atkreipti dėmesį į vis svarbesnę ir opesnę temą – prekybą žmonėmis. Renginio tikslas – šviesti visuomenę apie prekybos žmonėmis problematiką ir suteikti pagalbą aukoms.

Tai bus unikalus ir prasmingas renginys, kurio metu bus pristatyta IOM iniciatyva, skirta kovai su prekyba žmonėmis. Renginio pradžioje, lauke priešais parduotuvę, IOM atstovai supažindins susirinkusiuosius su šia rimta problema, jos mastu bei skirtingomis prekybos žmonėmis formomis. Be to, parduotuvės išorė bus paversta ekspozicija, kuria siekiama atspindėti prekybos žmonėmis nusikaltimų mastą. Lankytojai galės filmuoti ir fotografuoti patalpų išorę, tačiau viduje papildomų veiklų nebus vykdoma.

Prekyba žmonėmis – auganti problema

Didėjant migracijos srautams, prekyba žmonėmis tampa dar opesne ir sudėtingesne problema. Tai liudija ir skaudūs lietuvių, ir į Lietuvą atvykusių užsienio piliečių likimai. Aukų patiriamos psichologinės traumos ir žeminančios gyvenimo sąlygos, susijusios su priverstine prostitucija, sunkus darbas žemiausiomis sąlygomis ar netgi priverstinis nusikaltimų darymas – visa tai palieka neišdildomą žymę aukų gyvenime.

Renginio svarba

„Prekybos žmonėmis parduotuvės“ atidarymas yra simbolinis veiksmas, skirtas šviesti visuomenei apie tai, ką reiškia būti prekybos žmonėmis auka. Renginys teikia galimybę kiekvienam susipažinti su problema iš arčiau ir suvokti, kiek svarbu kiekvieno iš mūsų įsitraukimas į kovą su šiuo nusikaltimu. IOM tikisi, kad šis renginys padės sustiprinti bendruomenės supratimą ir solidarumą su aukomis, taip pat paskatins aktyvesnį visuomenės dalyvavimą prevencinėje veikloje.

„Prekybos žmonėmis parduotuvė“ Vilniuje veiks iki savaitės pabaigos, suteikdama visiems norintiems unikalią galimybę įžvelgti šios tamsios prekybos realijas ir prisidėti prie jos prevencijos bei kovos su ja.
Kviečiame visus, kuriems rūpi ši tema ir kurie nori prisidėti prie bendruomenės švietimo bei pagalbos teikimo prekybos žmonėmis aukoms, dalyvauti šiame renginyje. Tai – puiki proga ne tik išmokti, bet ir parodyti solidarumą, veikti kartu.

Parengta pagal uab headline agency
Foto Timon Studler