Nuo antradienio prasidės išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume

Lietuvos naujienos

Artėjant prezidento rinkimams ir referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, nuo gegužės 7 iki 9 dienos rinkėjai turės galimybę pasinaudoti išankstinio balsavimo galimybe. Balsuoti galima visose 60 savivaldybių nuo 7 iki 20 valandos. Svarbu tai, kad rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos.

Vilnius, Kaunas ir kiti miestai

Vilniuje išankstinis balsavimas vyks keturiose vietose: Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų ir Lukiškių aikštėje. Vilniaus rajono savivaldybėje rinkėjai bus laukiami savivaldybės pastate ir Nemenčinės kultūros centre.

Kauno miesto savivaldybės pastate dėl planuotų pratybų balsavimas nebus organizuojamas. Laikinosios sostinės rinkėjai bus laukiami Vytauto Didžiojo universiteto pastate ir Kauno rajono savivaldybėje. Klaipėdoje rinkėjai galės balsuoti Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Kiti balsavimo būdai

Gegužės 8–10 dienomis balsavimas bus organizuojamas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose bei kalinimo įstaigose. Gegužės 10–11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Čia balsuoti galės rinkėjai su negalia, slaugomi asmenys, ligoti ir darbingi asmenys, taip pat tie, kurie sulaukę 70 ir daugiau metų.

Svarbi informacija

Rinkimų agitacija bus draudžiama nuo gegužės 12 d. vidurnakčio iki rinkimų pabaigos, t. y. gegužės 12 d. 20 val. Einant balsuoti, būtina turėti asmens tapatybės dokumentą, tokį kaip pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka kiti dokumentai su rinkėjo nuotrauka ir asmens kodu, pavyzdžiui, vairuotojo pažymėjimas ar diplomatinis pasas.

Pagrindinė rinkimų diena

Pagrindinė prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Tą dieną rinkimų apylinkės bus atidarytos nuo 7 iki 20 valandos. Iš viso šalyje veiks 1895 balsavimo vietos, kuriose rinkėjai galės laisvai pasirinkti, kur balsuoti.

Rinkimų kandidatai

Dėl prezidento posto varžysis aštuoni kandidatai: dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Dainius Žalimas, Ignas Vėgėlė, Eduardas Vaitkus, Remigijus Žemaitaitis, Giedrimas Jeglinskas ir Andrius Mazuronis.

Prezidento rinkimų pirmajame ture gyventojai taip pat balsuos referendume dėl daugybinės pilietybės. Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti nuostatos, neleidžiančios išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Parengta pagal madeinvilnius.lt
Foto Arnaud Jaegers