Seimas svarsto siūlymą dėl baudų už neteisingą automobilių parkavimą

Lietuvos naujienos

Šią savaitę Ministrų kabinetas pritarė Seime svarstomoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Siūloma įspėti arba skirti baudą nuo 100 iki 300 eurų už pirmą neteisingą automobilių parkavimą, o už pakartotinį nusižengimą – iki 500 eurų. Protokolus tokiu atveju surašytų policijos pareigūnai.

Vyriausybė siūlo šias pataisas dar šiek tiek patobulinti, kadangi numatomos nuobaudos neturėtų būti taikomos tais atvejais, kai automobilis neteisingai pastatomas vietose, kurios yra valdomos pagal nuomos ar kitus teisinius pagrindus. Taip pat Vyriausybė atkreipė dėmesį, kad gali pasitaikyti situacijų, kai vairuotojai nežino apie galiojančius automobilių statymo apribojimus, nes jie nėra tinkamai informuoti. „Viešajame eisme dalyvaujantis vairuotojas turi būti aiškiai kelio ženklais informuojamas tiek apie draudžiamas sustoti ar stovėti vietas, tiek apie stovėjimo vietas, skirtas tik tam tikroms transporto priemonėms“, – pabrėžta Vyriausybės išvadoje Seimui.

Pataisų autoriai anksčiau sakė, kad Lietuvos gyventojai, įsigydami būstą, dažnai kartu įsigyja ir stovėjimo vietą automobiliui. Tačiau, jei jų vietą užima kitas vairuotojas, jie priversti taikstytis su šia problema, nes dabartinė teisinė bazė policijai neleidžia efektyviai spręsti ginčų dėl stovėjimo vietų. Policijos atstovai šiuo metu gali tik paskambinti automobilio savininkui ir prašyti patraukti neteisėtai pastatytą automobilį.

Pataisų šalininkai teigia, kad siūlomi pakeitimai suteiktų policijos pareigūnams efektyvių priemonių, kurios leistų greičiau ir lengviau spręsti ginčus dėl neteisingo parkavimo. Taip pat jie užtikrintų, kad gyventojai galėtų naudotis teisėtai įsigytomis stovėjimo vietomis be trukdžių. Jei parlamentiniai komitetai pritars Vyriausybės pastaboms, pataisos bus papildytos naujomis nuostatomis.

Parengta pagal bernardinai.lt
Foto Aditya Rathod