Niujorką supurtė žemės drebėjimas

Vilniaus naujienos

Penktadienį JAV rytinę pakrantę sudrebino žemės drebėjimas, sukėlęs pastatų drebėjimą Niujorke ir aplinkiniuose rajonuose. Preliminarus žemės drebėjimo stiprumas siekė 4,8 balo ir jis įvyko netoli Libano, Naujajame Džersyje, maždaug prieš 10:30 ryto vietos laiku. Nepaisant pradinių susirūpinimų, Niujorko ugniagesių departamentas patvirtino, kad pirminių pranešimų apie didesnę žalą negauta.

Europos Viduržemio jūros regiono seismologijos centras iš pradžių išmatavo žemės drebėjimą kaip 5,5 balo stiprumo, tačiau šis skaičius buvo koreguotas. Žemės drebėjimas buvo „juntamas visoje“ Niujorko valstijoje, pranešė gubernatorė Kathy Hochul, pažymėdama, kad Jungtinių Valstijų geologijos tarnybos duomenimis, drebėjimą galėjo pajusti 42 mln. žmonių. Gubernatorė pabrėžė, kad jos komanda vertina galimus padarinius ir galimą žalą bei visą dieną informuos visuomenę apie situaciją.

Dėl šio incidento galėtų vėluoti iki 45 minučių į Niujorką skrendančios oro linijos, pranešė Federalinė aviacijos administracija (FAA). Tai gali turėti įtakos oro eismui Niujorke, Naujajame Džersyje, Filadelfijoje ir Baltimorėje, nors FAA pabrėžė, kad veikla bus atnaujinta kuo greičiau.

Naujojo Džersio tranzitinis geležinkelis taip pat įspėjo keleivius apie galimus iki 20 minučių vėlavimus, nes bus tikrinamas tiltas. Tarp tų, kurie socialinėje žiniasklaidoje dalijosi savo patirtimi, buvo ir žymus JAV astrofizikas Neilas deGrasse’as Tysonas, kuris teigė, kad drebėjimas truko 20 sekundžių.

Žemės drebėjimas sutrikdė ir Jungtinių Tautų būstinėje vykusią neeilinę Saugumo Tarybos sesiją, per kurią buvo kalbama apie bado grėsmę Gazos Ruože ir Izraelio smūgius.

Nors žemės drebėjimai JAV šiaurės rytuose yra reti reiškiniai, šis įvykis primena, kad net ir šiame regione yra būtina būti pasirengusiems stichinėms nelaimėms. Praėjusių metų vasarį Niujorko Bafalo mieste įvyko 3,8 balo stiprumo drebėjimas, kuris buvo stipriausias šioje teritorijoje užfiksuotas per pastaruosius 40 metų, dar kartą parodant, kad žemės drebėjimai gali pasireikšti ir šiose geografinėse platumose.
Parengta pagalnews.sky.com
Foto Dan Calderwood