Mykolas Alekna triumfuoja

Lietuvos naujienos

Sekmadienį, Ramonos mieste, Oklahomoje (JAV) surengtos vyriško disko metimo varžybos „Oklahoma Throws Series“ baigėsi įspūdingu Mykolo Aleknos triumfu. 21-erių metų lietuvis šiame renginyje parodė ne tik techniką, bet ir psichologinį atsparumą, dominuodamas varžybose nuo pirmojo metimo.

Nepaisant stipraus vėjo, M. Alekna diską išmetė 72,21 m atstumu, palikdamas visus konkurentus toli už nugaros. Nors pats sportininkas šio rezultato neįvertino kaip geriausio – jis diską paleido šiek tiek per aukštai ir dėl to susigriebė už galvos – tačiau vėlesni bandymai atskleidė jo tikrąjį potencialą. Antras metimas siekė 70,32 m, o trečiasis – net 72,89 m. Tačiau tikras šou prasidėjo vėliau: penktasis bandymas buvo rekordinis, diskas nuskriejo net 74,41 m, nors po teisėjų korekcijos šis skaičius buvo šiek tiek pakoreguotas iki 74,35 m.

Šis metimas ne tik nustebino susirinkusius žiūrovus, bet ir sustabdė varžybas. Šeši teisėjai tikrino ir matavo metimo atstumą, įsitikindami, kad viskas būtų fiksuota teisingai. Mykolas šiuo metimu pagerino net 1986 m. nustatytą planetos rekordą, kurį laikė vokietis Jurgenas Schultas (74,08 m), bei savo tėvo, Virgilijaus Aleknos, Lietuvos rekordą (73,88 m).

Varžybos taip pat buvo simboliškas įžanginis etapas prieš artėjančius svarbiausius metus sportininko karjeroje. M. Alekna, pagerinęs asmeninį ir pasaulio sezono rekordą „Brutus Hamilton Invitational“ varžybose (71,39 m), dabar ruošiasi olimpinėms žaidynėms Paryžiuje, kurios vyks liepos 26 d. – rugpjūčio 11 d. Be to, birželio mėnesį jis dalyvaus ir Europos lengvosios atletikos čempionate Romoje.

M. Aleknos pasirodymas Oklahomoje dar kartą įtvirtino jo vardą tarp disko metimo sporto lyderių, o artėjančios varžybos parodys, ar jis sugebės išlaikyti šią aukštą formą svarbiausiuose sezono startuose.

Parengta pagal delfi.lt pranešimą