MODERNIAUSIAS BALTIJOS ŠALYSE – ATSINAUJINĘS GELEŽINKELIŲ MUZIEJUS

Vilniaus naujienos

Interaktyvus bei šiuolaikiškas muziejus, įsikūręs Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose, šeštadienį vėl atveria duris ir laukia lankytojų penkias dienas per savaitę – nuo antradienio iki šeštadienio. Pagrindinis atsinaujinusio muziejaus ekspozicijos motyvas – „Spalvinga kelionė!“, o jos plotas siekia net 700 kv. metrų. Muziejuje lankytojų laukia skirtingos erdvės, suskirstytos į stotis ir peronus. Šiose erdvėse interaktyvių priemonių pagalba jie galės atrasti geležinkelių istorijos perliukus, atverti geležinkelių depo užkulisius ir netgi pasimatuoti mašinisto profesiją.

Geležinkelių muziejus savo istoriją skaičiuoja jau nuo 1966 metų ir jau 11 metų įsikūręs Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Muziejaus ekspozicijos atnaujinimo darbai tęsėsi 2,5 metų! Tačiau per šį laikotarpį spėta ne tik ekspoziciją ir interjerą atnaujinti, bet sumontuoti ekspoziciniai baldai ir interaktyvios priemonės, instaliuota reikalinga įranga. Muziejus dirba penkias dienas per savaitę, nuo antradienio iki šeštadienio, nuo 9 iki 18 val. Apsilankymas muziejuje kainuoja 6 eurus, atsiskaityti už bilietus galima tik banko kortele. Moksleiviams, studentams, senjorams ir kt. taikomos nuolaidos. Muziejaus lauko ekspozicijos lankymas nemokamas visiems.

Iš viso į muziejaus remontą ir modernizavimą investuota apie 800 tūkst. eurų. Apie 565 tūkst. eurų sudarė Europos Sąjungos lėšos. Likusią dalį skyrė „Lietuvos geležinkeliai“.

galvojama apie nemokamą lankymą arba lankymą su 50 proc. nuolaida tiems, kurie turi traukinio bilietą. Tokiu atveju muziejuje būtų galima apsilankyti kelionės dieną.

Ekskursijos bus kiek brangesnės nei apsilankymas pavieniam lankytojui: gido paslauga kainuos 20 eurų ir 40 eurų už lankytojų grupę, tačiau ir joms yra nuolaidų – ekskursijos bus kiek pigesnės vaikams.

Jie muziejuje galės sudalyvauti specialiai paruoštame žaidime.

„Vaikai surikiuojami po du, jie paverčiami vagonais, užkabinamos jiems lentelės – 1 vagonas, 2 vagonas ir t.t. Edukatorius – garvežio mašinistas su švilpuku. Sušvilpia ir visi važiuoja, užsuka į vieną iš stočių, ten vyksta žaidimas (…) Traukinys neturi išbyrėti, jie labai stengiasi – mes ir dainuojam su jais, ir plojam“, – pasakojo V. Lapėnienė.

Vienoje iš muziejaus stočių įrengtas specialus traukinio simuliatorius, jo pagalba lankytojai galės išbandyti mašinisto darbą.

Lankytojui teks prisėsti prie mašinisto pulto ir stebėti prieš akis esantį ekraną, kuriame vyks kelionė nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki Juodšilių, pakeliui sustojant prie oro uosto.

Taip pat šalimais stovės specialūs virtualios realybės akiniai, kuriuose bus galima pamatyti Lietuvos geležinkelių istoriją ir pažvelgti į ateitį.

Parašykite komentarą