Izraelis atsako į Irano atakas

Pasaulio naujienos

Izraelis ėmėsi atsakomųjų veiksmų prieš Iraną, paleisdami raketas atsakydami į praėjusią savaitę įvykusį Teherano surengtą raketų ir dronų smūgį. Tai žymi naują eskalacijos etapą jau ir taip įtemptuose santykiuose tarp dviejų Artimųjų Rytų valstybių.
Atsakomosios Izraelio raketos buvo paleistos po to, kai Iranas surengė precedento neturintį išpuolį, kurio metu buvo paleista 300 bepiločių lėktuvų ir raketų į Izraelio teritoriją. Šis incidentas, įvykęs šeštadienio naktį, sukėlė didelį nerimą ne tik regione, bet ir visame pasaulyje.
Izraelio raketa įstrigo Irane, teigia JAV pareigūnai. Pranešta apie sprogimus prie pagrindinių oro pajėgų bazių Isfahane, centriniame Irane. Keliuose Irano miestuose sustabdyti skrydžiai. Irano valstybinė žiniasklaida sumenkino atakos svarbą. Po Izraelio smūgių Iranas jau kelias dienas buvo paskelbęs aukštą parengtį.
Teheranas į Izraelį paleido 300 raketų ir bepiločių orlaivių po to, kai, kaip įtariama, Izraelio oro smūgis smogė jo konsulatui Sirijoje. Incidentas padidino įtampą regione, o tai gali turėti ilgalaikių pasekmių ne tik Artimiesiems Rytams, bet ir tarptautinei bendruomenei. Vakarų sostinėse šis veiksmas sukėlė susirūpinimą dėl galimo konflikto plitimo, kuris gali nestabdyt įtraukti kitų valstybių ir destabilizuoti visą regioną.
Šiuo metu abiejų šalių kariuomenės yra itin budrios, o tarptautiniai diplomatijos atstovai skuba ieškoti būdų, kaip sumažinti įtampą ir vengti tolesnės eskalacijos. Pasaulio lyderiai ragina abi puses imtis atsargumo ir siekti diplomatinio sprendimo, kuris užkirstų kelią tolesnei kraujavimui ir destrukcijai.
Situacija Artimuosiuose Rytuose tebėra labai įtempta, ir tarptautinė bendruomenė stebi vystymąsi su dideliu nerimu, tikėdamasi, kad šis naujausias konflikto eskalacijos etapas nesukels atviro karo.

Parengta pagal euronews.com
Foto Chandler Cruttenden