Karo pasekmės Gazos vaikams: gydytojų liudijimai

Vilniaus naujienos

Tarptautinės gydytojų komandos vizitas į Gazos ruožo centrinę ligoninę atskleidė tragišką vaizdą, kurį sukėlė pastarųjų mėnesių konfliktas tarp Izraelio ir „Hamas“. Medikai, įpratę prie karo sukeliamų sužalojimų, buvo šokiruoti matydami Izraelio smūgių pasekmes palestiniečių vaikams.
Gazos ligoninėje medikai susidūrė su sunkiai sužeistais vaikais, įskaitant mažametį, mirusį dėl smegenų traumos, sukeltos Izraelio smūgio. Jo pusseserė, kūdikis, kovoja dėl gyvybės po to, kai buvo sunkiai sužalota. Kitas vaikas, 10 metų berniukas, skausmo akimirkose šaukėsi savo tėvų, nežinodamas, kad jie žuvo. Jo sesuo taip pat buvo sunkiai sužeista, beveik visiškai apdegusi.
Nuo karo pradžios Gazos sveikatos priežiūros sektorius smarkiai nukentėjo. Daug ligoninių dirba tik iš dalies arba visiškai neveikia dėl išteklių trūkumo, degalų ir vaistų stygiaus, taip pat dėl apgadinimų per mūšius. „Al-Aksos kankinių“ ligoninėje, kurioje dirbo tarptautinės gydytojų komandos nariai, pacientų skaičius smarkiai išaugo, o darbuotojų skaičius sumažėjo. Ligoninėje trūksta lovų, todėl kai kurie pacientai yra guldomi koridoriuose.
Karo veiksmai ir jų pasekmės sukėlė didžiulę humanitarinę krizę Gazos ruože, itin smarkiai paveikdami vaikus. Medikai ir slaugytojai, atvykę iš užsienio padėti, buvo šokiruoti ligoninės sąlygomis ir pacientų būkle. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, ligoninė, turėjusi apie 160 lovų prieš karą, šiuo metu priima apie 800 pacientų.
Gazos sveikatos ministerija pranešė, kad per konfliktą žuvo daugiau kaip 32 000 palestiniečių, o beveik 75 000 buvo sužeisti. Tai apima didelį skaičių vaikų, kurie sudaro maždaug pusę iš 2,3 milijono Gazos gyventojų.
Izraelio vyriausybė teigia, kad „Hamas“ yra atsakingas už civilių aukas, nes jie veikia gyvenamosiose vietovėse. Tačiau konkrečių įrodymų, patvirtinančių šį teiginį, nėra pateikta.
Ši tragedija atskleidžia skaudžias karo pasekmes nekaltiems civiliams, ypač vaikams. Tai parodo didžiulę humanitarinę krizę, su kuria susiduria Gazos ruožas, ir būtinybę tarptautinei bendruomenei imtis veiksmų, siekiant palengvinti nukentėjusiųjų kančias.
Parengta pagal euronews.com
Foto Ahmad Bader